Miasta Feniksy w Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 15:19
Dwójka poleca koncert połączony z wykładem historycznym, który odbędzie się 11 października 2017 o godzinie 19.00 w Sali pod Liberatorem. Wstęp jest bezpłatny.
Audio
  • Paweł Pudło o projekcie "Miasta Feniksy" (Poranek Dwójki)
Muzeum Powstania Warszawskiego, Sala pod Liberatorem
Muzeum Powstania Warszawskiego, Sala pod LiberatoremFoto: Grzegorz Śledź / PR2

W programie: "War Horns", koncert na 10 waltorni; "Warszawa - Miasto Feniks", wykład historyczny o Warszawie.

Kompozytor, reżyser, autor – Paweł Pudło
Prowadzący wykład - varsavianista Jerzy S. Majewski
Prowadzenie koncertu - Kinga Wojciechowska
Dyrygent - Jarosław Praszczałek

Waltorniści - Gabriel Czopka (Filharmonia Narodowa), Grzegorz Sabeł (Filharmonia Narodowa), Maciej Kostrzewa (Filharmonia Narodowa), Michał Szczerba (Polska Filharmonia Bałtycka), Piotr Kowalski (Filharmonia Poznańska), Grzegorz Mondry Filharmonia Sudecka), Anna Mondry (Filharmonia Sudecka), Tomasz Bińkowski (Teatr Wielki Opera Narodowa), Magdalena Wąs (Sinfonia Varsovia), Krzysztof Stencel (Sinfonia Varsovia).

"Miasta Feniksy" to projekt łączący muzykę i historię (koncert i wykład historyczny o Warszawie). Założeniem autora i kompozytora Pawła Pudło, jest przekazanie opowieści o najbardziej zniszczonych podczas II Wojny Światowej miastach, które odrodziły się z popiołów oraz o ich mieszkańcach.

Podstawą projektu jest utwór pt. "War Horns", kompozycja muzyczna napisana na dziesięć waltorni. Instrument, wybrany nieprzypadkowo - od tysięcy lat utożsamiany jest z polowaniami i bitwami. A wojna zawsze jest polowaniem na ludzi. Celem projektu "Miasta Feniksy" i przesłaniem niesionym przez utwór "War Horns" jest szerzenie idei pokoju poprzez pamięć o wojnie i cierpieniach ofiar cywilnych, którym dedykowany jest ten koncert.

Podczas koncertu odbędzie się premiera albumu muzycznego "War Horns", w którego nagraniach udział wzięli muzycy m.in. z Berliner Philharmoniker oraz Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

materiały prasowe


Zobacz więcej na temat: Muzeum Powstania Warszawskiego
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak