X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W rytmie buntu". Awangarda międzywojnia w Bytomiu

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 16:50
W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu 22 listopada zostanie otwarta wystawa poświęcona awangardzie międzywojnia w polskiej sztuce.
Marian Konarski, Fragment pomnika Edisona, 1931
Marian Konarski, Fragment pomnika Edisona, 1931Foto: materiały prasowe/Muzuem Górnośląskie

Rok 1917 uznawany jest za datę przełomową w kontekście powstających nurtów awangardowych. Realizowane wówczas w Krakowie Wystawy Niezależnych i ekspresjonistów (inspirowane francuskimi Salonami Odrzuconych) były pierwszą zapowiedzią mających wkrótce nastąpić zmia

Wystawa "W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia”, która zostanie otwarta 22 listopada w Muzeum Górnośląskim stawia sobie za cel ukazanie różnorodności zjawisk tego okresu i nurtów odnowy w sztuce. W przeważającej liczbie pojawią się prace graficzne i rysunkowe Zbigniewa Pronaszki, Tytusa Czyżewskiego czy Witkacego, dopełnione między innymi pracami rzeźbiarskimi Xawerego Dunikowskiego. Przedstawione zostaną najważniejsze ugrupowania artystyczne działające w dwudziestoleciu międzywojennym, których twórczość znacząco wpłynęła na zmianę formy późniejszych działań artystycznych podejmowanych w kraju. Zaprezentowane zostaną prace członków takich ugrupowań, jak na przykład Formiści, Bunt, Świt, Grupa Krakowska czy Szczep Szukalszczyków herbu Rogate Serce.

materiały prasowe/mz

Zobacz więcej na temat: Wydarzenia awangarda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gorzka Polska w filmie Andrzeja Jakimowskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 13:29
W audycji "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy o filmie "Pewnego razu w listopadzie". To historia matki i syna, którzy w wyniku eksmisji w listopadzie 2013 roku tracą mieszkanie.
rozwiń zwiń