X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Magda Wosik. Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 16:55
Od 5 grudnia w warszawskim Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego będzie można oglądać wystawę prac Magdaleny Wosik, cenionej polskiej graficzki, rysowniczki i ilustratorki, laureatki Grand Prix Satyrykonu 2017.
Magda Wosik. Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka. Fragm. plakatu wystawy
"Magda Wosik. Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka". Fragm. plakatu wystawyFoto: mat. prom.

Ekspozycja zaprezentuje serię rysunków satyrycznych inspirowanych aktualnymi problemami społecznymi i politycznymi. Nie zabraknie także humorystycznych odniesień do codzienności. Wystawa zatytułowana „Magda Wosik. Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka” potrwa do 18 lutego 2018 roku.

– Przez wiele lat rysowałam do codziennych gazet, zajmuję się ilustrowaniem książek dla dzieci, bardzo lubię robić plakaty. I myślę, że w większości z moich prac – do jakiego gatunku by ich nie zaliczyć – można znaleźć choć szczyptę humoru, czyli to, co na tej wystawie powinno wystąpić w najwyższym stężeniu – mówi Magdalena Wosik.

To 33. indywidualny pokaz prac autorki, do czego nawiązuje tytuł prezentacji. W Muzeum Karykatury przedstawionych zostanie około 40 dzieł z bogatego dorobku artystki.

Znajdą się tu zarówno oryginały, jak i autorskie wydruki prac, które posiadają status oryginału, jako że są ostateczną wersją utworu. Stąd też na wystawie znajdziemy przykłady dzieł pokazanych w dwóch odsłonach – wyjściowy rysunek i powstały na jego bazie ostateczny obraz (wydruk autorski). Takie zestawienie ma zilustrować efekty każdego z dwóch etapów tworzenia oraz wykorzystaną technikę. Pierwszy etap to wykonanie piórkiem lub cienkopisem rysunku. Drugi – sięgnięcie po możliwości, jakie daje komputer i połączenie odręcznej kreski z barwną plamą.

Wystawie będzie towarzyszyć specjalnie przygotowany folder z reprodukcjami dzieł. Magdalena Wosik jest autorką plakatu towarzyszącego ekspozycji.
Ponadto przed Muzeum Karykatury pojawią się plansze z rysunkami i grafikami artystki, których tematyka nawiązuje do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tytuł tego pokazu to „Magda Wosik na Święta”.

W tym samym czasie przy ul. Koziej 11 zaprezentowana zostanie także Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2017, najlepsze prace konkursowe tegorocznej edycji Satyrykonu.


"Sarkis. Tęcza anioła". Wystawa w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki
"Sarkis. Tęcza anioła". Wystawa w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki

Zobacz więcej na temat: wystawa Eryk Lipiński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak