X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Płyń Wisełko". Zobacz koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 17:00
Koncert promocyjny płyty "Płyń Wisełko" odbył się 7 listopada w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

W programie koncertu znalazły się polskie piosenki lat 20. i 30. opowiadające o życiu żołnierzy, ponieważ to właśnie oni najbardziej zasłużyli się w tej walce o wolność. Piosenki opowiadają o codzienności ułanów, ich dziewcząt, przyjaciół, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru. W nowym opracowaniu zespołu te piosenki brzmią sentymentalnie, dansingowo i lekko, tak by służyły radosnemu świętowaniu.

Wykonawcy:

Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon

Lena Nowak - klarnet, śpiew

Kazimierz Nitkiewicz - trąbka, śpiew

Jakub Fedak - wibrafon, śpiew

Krzysztof Baranowski - gitara, mandolina, śpiew

Łukasz Owczynnikow - kontrabas, śpiew

Radosław Mysłek - instrumenty perkusyjne

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu.  Zespół wybiera to, co najpiękniejsze  w muzyce okresu dwudziestolecia i czasów powojennych: wzruszające walce, tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy. Orkiestra wykonuje ten repertuar, zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Warszawska Orkiestra Sentymenatlana zadebiutowała na Festiwalu  Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia, ukazał się ich debiutancki album "Umówmy się na dziś".

W maju 2017 roku ta debiutancka płyta otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program 2 Polskiego Radia w ramach festiwalu "Nowa Tradycja" oraz Wirtualne Gęśle - wyróżnienie przyznane przez internautów za najlepszą folkową płytę roku 2016.

***

Tytuł audycji: Retransmisja koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Prowadził: Piotr Kędziorek

Data emisji: 10.11.2018

Godzina emisji: 16.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mody i kody". Muzyczne żarty Orkiestry św. Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 14:50
– Do materiału postanowiliśmy podejść w różnych stylach. To, co robimy na płycie, to taka trochę zabawa – mówił Bogdan Bracha o trzynastym albumie zespołu.
rozwiń zwiń