X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

10. Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki. Znamy laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 23:45
Maria Motolygina z Rosji wygrała 10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki. Nagrodę Polskiego Radia – nagranie z Polską Orkiestrą Radiową za najlepsze wykonanie arii z orkiestrą - otrzymał Long Long z Chin.
Audio
  • Maria Motolygina wygrała 10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki (Wiadomości kulturalne/Dwójka)
  • Podsumowanie 10. Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki (Poranek Dwójki)
  • Najciekawsze wypowiedzi komentatorów 10. Konkursu Moniuszkowskiego (Poranek Dwójki)
Maria Motolygina
Maria MotolyginaFoto: mat. promocyjne/Archiwum Konkursu Moniuszkowskiego

Decyzją Jury 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki nagrody otrzymali:

  • I Nagrodę – MARIA MOTOLYGINA
  • II Nagrodę – SLÁVKÁ ZAMEČNÍKOVÁ
  • III Nagrodę – LONG LONG
  • IV Nagrodę – RUSLANA KOVAL
  • V Nagrodę – GIHOON KIM
  • VI Nagrodę – PIOTR BUSZEWSKI

Nagrodę Polskiego Radia – nagranie z Polską Orkiestrą Radiową za najlepsze wykonanie arii z orkiestrą w 10. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki - otrzymał Long Long, tenor (Chiny).

W jury konkursu znaleźli się manadżerowie największych teatrów i festiwali operowych, między innymi Royal Opera House, Metropolitan Opera, Bayerische Staatsoper, Salzburger Festspiele, Festival d'Aix-en-Provence, Staatsoper Berlin, a także uznani polscy śpiewacy: Ewa Podleś, Izabella Kłosińska i Piotr Beczała. Jubileuszowy konkurs wpisuje się w uroczyste obchody 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Jego patronem medialnym jest Polskie Radio.

Pozostałe nagrody 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki

***

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki odbył się w dniach 5-11 maja. Do Teatru Wielkiego-Opery Narodowej przyjechało 77 śpiewaków z kilkudziesięciu krajów. Polski.

6 i 7 maja odbyły się przesłuchania I etapu Konkursu. Do II etapu Konkursu Jury dopuściło 40 śpiewaków, w tym 12 reprezentantów. Po dwóch kolejnych dniach przesłuchań – 8-9 maja - do finału zakwalifikowało się 14 osób, w tym czworo Polaków.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań wszystkich wystąpień uczestników I i II etapu>>>

W ostatnim etapie uczestnicy wystąpili z Orkiestrą Teatru Wielkiego-Opery Narodowej pod dyrekcją Andriya Yurkevycha. Każdy z uczestników wykonał dwie arie: jedną polskiego kompozytora, drugą ze światowego repertuaru.

Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki jest największym przedsięwzięciem tego rodzaju w Polsce. Od 1992 roku młodzi artyści z całego świata przyjeżdżają do Warszawy, aby zaprezentować swój talent przed wybitnymi przedstawicielami świata muzyki, a odniesiony sukces staje się dla wielu z nich początkiem międzynarodowej kariery.

W gronie laureatów i finalistów poprzednich edycji Konkursu znalazły się takie gwiazdy sceny operowej jak: Aleksandra Kurzak, Mariusz Kwiecień, Małgorzata Walewska, Alexei Markov, Andrzej Filończyk i Jakub Józef Orliński.Zobacz więcej na temat: Stanisław Moniuszko MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak