Jeszcze więcej polskiej muzyki w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 12:00
Polskie Radio nadaje na swoich antenach jeszcze więcej polskiej muzyki. W zmienionych dla słuchaczy ramówkach pojawiły się nie tylko nowe audycje informacyjne, edukacyjne i poradnicze, czy słuchowiska dla najmłodszych ale także nowe audycje muzyczne prezentujące twórczość naszych autorów i wykonawców. W ten sposób Polskie Radio wspiera polskich twórców w czasie, gdy zostały odwołane koncerty.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

PTR_663_364.jpg
Polskie Radio. Jedna z najważniejszych instytucji odrodzonej Polski

Ofertę Programu 2 Polskiego Radia wzbogacają koncerty polskich wykonawców z Archiwum Polskiego Radia. Dwójka wyemituje zarejestrowane występy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej, Orkiestry Sinfonia Varsovia, Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie, Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia, Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

***

W Programie 1 więcej jest audycji autorskich, które poświęcone są wyłącznie polskiej muzyce rozrywkowej. Planowane są powtórzenia ubiegłorocznych koncertów zagranych w ramach Festiwalu Lata z Radiem oraz wydarzeń muzycznych ze Studia im. Witolda Lutosławskiego, w tym organizowanych w cyklu To, co najpiękniejsze.

- Jedynka zawsze prezentowała polską muzykę rozrywkową. Gościliśmy w studiu autorów, kompozytorów i wykonawców. Omawialiśmy premiery i zapraszaliśmy na wydarzenia. Dzisiaj, gdy odwołane są koncerty i festiwale chcemy na antenie dać słuchaczom przyjemność kontaktu z polską muzyką, a twórcom umożliwić podtrzymanie kontaktu z publicznością – zapowiada szef Jedynki Marcin Kusy.

Radiowa Trójka nadaje głównie polskie piosenki. Antena, zdominowana przez specjalne audycje informacyjne i poradnikowe także zwiększyła udział polskiej muzyki. Pomysłów nie brakuje. W Trójce pojawiła się piosenka - apel o pozostanie w domach, do której słowa napisał trójkowy dziennikarz Kuba Strzyczkowski a muzykę legenda gitary Dariusz Kozakiewicz z Perfectu. Trójka także planuje powtórki archiwalnych koncertów, podobnie jak cyfrowa Czwórka.

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio radio
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jubileusz Polskiego Radia. 90 lat temu uruchomiono Polskie Radio Lwów

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 06:52
90 lat temu, 15 stycznia 1930 r., rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Lwów – piąta regionalna rozgłośnia Polskiego Radia. Wiele programów i wielu twórców tej instytucji przeszło do historii polskiej kultury popularnej. W 2020 roku Polskie Radio obchodzi jubileusz 95-lecia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio. Jedna z najważniejszych instytucji odrodzonej Polski

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 22:00
Zrodziło się z marzeń włoskiego konstruktora Guglielma Marconiego. Nazwane początkowo telegrafem bez drutu, w Polsce zaczęło nadawać 1 lutego 1925 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fryderyki 2020: nominowane płyty Polskiego Radia, w tym nagrania radiowych orkiestr

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 13:50
Płyty wydane przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia i nagrane z udziałem trzech orkiestr radiowych mają szansę na Fryderyki w muzyce poważnej. Laureatów nagród Akademii Fonograficznej w 10 kategoriach poznamy wieczorem w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
rozwiń zwiń