Kolejna nagroda dla muzyków Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:47
Duet muzyków Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie w składzie: Urszula Rudnik – altówka oraz Cyprian Komza – kontrabas otrzymał III Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym MAP-IMC. To kolejny laur dla muzyków Polskiego Radia – w połowie września br. kwintet dęty KWINTOFONIA zdobył II Nagrodę w II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki.
Urszula Rudnik i Cyprian Komza
Urszula Rudnik i Cyprian KomzaFoto: Mat. prasowe

Duet Urszula Rudnik i Cyprian Komza otrzymał III Nagrodę w kategorii duetów powyżej 25 roku życia w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym MAP-IMC za wykonanie J’attends tango Astora Piazzolli w autorskiej transkrypcji na altówkę i kontrabas. Na konkurs wpłynęło 1100 aplikacji z całego świata. Laureaci w poszczególnych kategoriach zostali wyłonieni spośród 692 zakwalifikowanych wykonań z 66 krajów. 

Nagrania konkursowego w wykonaniu duetu Urszula Rudnik i Cyprian Komza można wysłuchać pod tym adresem.

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny MAP-IMC wspiera rozwoju zarówno młodych, jak i profesjonalnych muzyków. Celem konkursu jest wyłonienie utalentowanych wykonawców o silnej osobowości artystycznej i wizerunku scenicznym, którzy osiągnęli profesjonalny poziom i wspieranie ich na scenie międzynarodowej.

Duet Urszula Rudnik i Cyprian Komza to już kolejny zespół kameralny tworzony przez muzyków Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, który otrzymał laury na międzynarodowym konkursie muzycznym. Niedawno kwintet dęty KWINTOFONIA, który tworzą muzycy Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, zdobył II Nagrodę w kategorii Zespoły Kameralne w II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki.

***

Mat. prasowe