X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Etos zgubiony na szlaku

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 21:30
"Góry moje, piękne góry” - tak zaczyna się refren jednej z piosenek turystycznych, śpiewanych nadal, choć przez coraz mniejsze grono, na górskich szlakach. Czy górom i górskiemu etosowi posłużyła masowa turystyka? - na pytanie postaramy się odpowiedzieć w sobotnich "Przestrzeniach kultury".
Etos zgubiony na szlaku
Foto: Glow Images/East News

Wycieczki nieprzygotowanych turystów, w trampkach i klapkach, ciągną nie tylko na Giewont, ale również na Tarnicę. Bieszczady, jeszcze do niedawna wybierane przez wyznawców mitu Majstra Biedy i miłośników Wolnej Grupy Bukowiny, zadeptują już amatorzy techno. Słynne karkonoskie schronisko Samotnia boryka się z problemami finansowymi, dzierżawcy nie są w stanie podołać wymaganiom rynku, choć to ludzie, którzy kochają góry ponad wszystko (kibicuje im wiele osób, dla których ważna jest atmosfera, nie wygody).
Czy to, co obserwujemy, to całkowicie negatywne zjawisko? Wiadomo przecież, że góry stanowią przestrzeń demokratyczną, są dla każdego, byle tylko znał zasady obowiązujące na szlaku.
Jakie znaczenie ma zatem etos gór? Czy zmienia się w jakiś sposób, czy należy go zredefiniować? Czy istnieje etos przeciętnego turysty, który - nie będąc przygotowanym - wybiera się na Orlą Perć?
Nad tymi pytaniami zastanowią się goście: Michał Jagiełło, taternik, publicysta, eseista i wieloletni ratownik TOPR-u, oraz Marek Staffa z Uniwersytetu Wrocławskiego, znawca Sudetów oraz reprezentant Stowarzyszenia Przewodników Beskidzkich.

Na audycję zaprasza Bartosz Panek.

9 listopada (sobota), godz. 12.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak