X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łukasz Kuropaczewski: ręce José Marii Florência rodzą nuty

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 20:00
– Maestro Florêncio cały jest muzyką, przeżywa ją do tego stopnia, że się w nią przemienia. A występ z Polską Orkiestrą Radiową to dla każdego muzyka prawdziwe święto – mówił w Dwójce znakomity gitarzysta, solista koncertu, który 2 lutego zabrzmi w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego. Występ transmitowany będzie na naszej antenie.
Audio
  • Łukasz Kuropaczewski zaprasza na koncert muzyki brazylijskiej i argentyńskiej w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego (Poranek Dwójki)
Łukasz Kuropaczewski to jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów
Łukasz Kuropaczewski to jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystówFoto: Grzegorz Śledź/PR2

–  José Maria Florêncio to absolutnie fenomenalny artysta, wielka, charyzmatyczna postać. Współpraca z nim jest fantastyczna, ponieważ lubię ludzi, którzy artystami są w całym swoim życiu – powiedział Łukasz Kuropaczewski. – To nasz drugi lub trzeci wspólny występ. Wcześniej mieliśmy okazję grać koncerty Meyera i Tansmana. Być może były to najlepsze wykonania, jakie mi się udały. W lutym zaś będziemy współpracować sześć czy siedem razy - tak się złożyło, że wspólnie gramy w tylu różnych projektach – dodał.

Zapraszamy na koncert Łukasza Kuropaczewskiego i Polskiej Orkiestry Radiowej>>>

Brazylijski dyrygent jest na polskich estradach ambasadorem muzyki swej ojczyzny. – To jego muzyka. On nią żyje. Każdą nutę rodzi za pomocą swoich rąk i gestów – mówił gitarzysta. – Dużo się od niego uczę, słucham tego, co opowiada. To on namówił mnie do zagrania koncertu Villa-Lobosa. Pierwszy raz przygotowywałem to dzieło. Uczyłem się go intensywnie przez ostatnie półtora miesiąca – powiedział.

Z Łukaszem Kuropaczewskim w "Poranku Dwójki" rozmawiała Beata Stylińska. Gitarzysta w lipcu 2012 r. był także gościem audycji "Five o'clock". Zapraszamy do obejrzenia galerii i nagrań wideo z tego spotkania.

Część I:

Część II:

***

Łukasz Kuropaczewski - gitarzysta klasyczny, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków młodego pokolenia. Brał udział w licznych konkursach na całym świecie. Trzykrotnie nominowany do Paszportu Polityki oraz do nagrody TVP Kultura "Gwarancja Kultury".
Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu pod kierunkiem Prof. Piotra Zaleskiego. Przez 8 lat studiował i pracował w USA u maestro Manuela Barrusco.  Koncertował w największych salach koncertowych świata , m.in.: w Royal Festival Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, Carnegie Hall w Nowym Yorku. Występował w kilkudziesięciu krajach świata - od Panamy po Japonię.
Łukasz Kuropaczewski prowadzi kursy mistrzowskie podczas licznych festiwali gitarowych na uczelniach muzycznych w Europie i obu Amerykach. W latach 2007-2010 był wykładowcą University of Pensylvania w Filadelfii, a od 2008 jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego w Poznaniu.

mc/jp

Zobacz więcej na temat: Brazylia muzyka klasyczna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Five o'clock" z Łukaszem Kuropaczewskim

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 14:55
W porze popołudniowej herbaty odwiedził nas znakomity gitarzysta. Intrygująca rozmowa; było też sporo dobrej muzyki w wykonaniu naszego gościa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Łukasza Kuropaczewskiego i Polskiej Orkiestry Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 18:58
W niedzielny wieczór zapraszamy do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na koncert z muzyką brazylijską i argentyńską. Występ będzie transmitowany na naszej antenie.
rozwiń zwiń