Koncert autorski kompozytora Krzysztofa Herdzina

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 18:50
W sobotę 28 kwietnia o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się niezwykły koncert.
Krzysztof Herdzin
Krzysztof HerdzinFoto: mat. promocyjne

Krzysztof Herdzin jest niewątpliwie jednym z najbardziej wszechstronnych artystów w naszym kraju: pianistą, kompozytorem, aranżerem, dyrygentem, producentem płytowym. Zajmuje się równolegle klasyką, jazzem, muzyką pop i muzyką filmową. Swoim dorobkiem mógłby obdzielić kilku intensywnie pracujących muzyków. Teraz objawia się przede wszystkim jako kompozytor – co więcej, kompozytor próbujący swych sił na polu muzyki współczesnej, zwyczajowo zwanej "poważną”.
Z udziałem zaproszonych przez siebie solistów – przyjaciół zadyryguje swoimi kompozycjami na różne składy orkiestry – od małej smyczkowej do pełnej symfonicznej. Sam zasiądzie również przy fortepianie jako solista Concertina. Przedstawiając dziewięć swoich kompozycji, może da słuchaczom odpowiedź na pytanie, ile jest klasyki w jazzie, a jazzu w klasyce w twórczości Krzysztofa Herdzina.
Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Wykonawcy:
Piotr Baron saksofon sopranowy, tenorowy
Jerzy Główczewski saksofon altowy
Jadwiga Kotnowska flet
Polska Orkiestra Radiowa
Krzysztof Herdzin dyrygent, fortepian
KUP BILET
Krzysztof Herdzin będzie gościem Magdaleny Juszczyk w audycji "W Dwójce raźniej" (piątek, 27 kwietnia, godz. 18)

Czytaj także

Krzysztof Herdzin Trio w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2012 15:45
Przez ostatnie lata ukochany skład instrumentalny wybitnego pianisty jazzowego funkcjonował od przypadku do przypadku. W Trójce zespół zaprezentował materiał z płyty "Capacity”, którą wydało Polskie Radio.
rozwiń zwiń