REKLAMA

Nagrody "Muzyka Źródeł" wręczone!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 09:00
- To nie tylko uhonorowanie wybitnych twórców, lecz także wyraz wdzięczności Radiowego Centrum Kultury Ludowej - mówiła Małgorzata Małaszko, Dyrektor Programu 2 Polskiego Radia, o nagrodzie "Muzyka Źródeł" przyznanej Mariannie Bączek i Zdzisławowi Marczukowi.
Audio
  • Małgorzata Małaszko, Dyrektor Programu 2 Polskiego Radia, wręcza nagrodę "Muzyka Źródeł" (Dwójka)
Marianna Bączek z Bandyś i Zdzisław Marczuk z Zakalinek - laureaci nagrody Muzyka Źródeł
Marianna Bączek z Bandyś i Zdzisław Marczuk z Zakalinek - laureaci nagrody "Muzyka Źródeł"Foto: Grzegorz Śledź/PR2"Muzyka Źródeł" to nagroda Programu 2 Polskiego Radia, którą honorujemy ludowych artystów, kultywujących tradycję, przekazujących ją kolejnym pokoleniom i w szczególny sposób obecnych na antenie naszego programu. - Nie tylko wybitne osiągnięcia artystyczne decydują o przyznaniu tej nagrody, lecz także współpraca z radiową Dwójką - powiedziała podczas wręczania nagród Dyrektor Programu 2 Polskiego Radia Małgorzata Małaszko. - Bez zgody i udziału dzisiejszych laureatów tej współpracy by nie było - dodała.

Adwentowe strachy Marianny Bączek. Posłuchaj rozmowy z artystką >>>

W niedzielę 15 grudnia, podczas koncertu z cyklu "Muzyczna Scena Tradycji", wyróżnienia wręczone zostały po raz pierwszy. - Od tego momentu zaczyna się historia tej nagrody - mówiła Małgorzata Małaszko. Zapowiedziała też, że od następnego roku Muzyka Źródeł wręczana będzie podczas najważniejszego folkowego wydarzenia w Polskim radiu - Festiwalu "Nowa Tradycja".

Laureatami "Muzyki Źródeł" zostali kurpiowska śpiewaczka Marianna Bączek z Bandyś i podlaski skrzypek Zdzisław Marczuk z Zakalinek.
"Melodie przychodzą do mnie przy pracy". Posłuchaj rozmowy ze Zdzisławem Marczukiem>>>

Czytaj także

Melodie przychodzą do mnie przy pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 17:29
- Rzucam wtedy obrządek i lecę do mieszkania. Nasnuje mi się początek czy refren, to łapię za magnetofon, żeby nagrać albo sobie w nuty zapiszę. Inaczej zapomnę - opowiadał w Dwójce Zdzisław Marczuk, skrzypek z Zakalinek na Podlasiu, laureat pierwszej edycji nagrody "Muzyka Źródeł".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyka źródeł". Adwentowe strachy Marianny Bączek

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 14:00
- Baliśmy się opowieści babci. Raz się nawet popłakałam - opowiadała w rozmowie z Anną Szewczuk znakomita kurpiowska śpiewaczka, laureatka tegorocznej nagrody Programu Drugiego Polskiego Radia "Muzyka Źródeł".
rozwiń zwiń