„Nowa Tradycja” i „Muzyka Świata” na moje.polskieradio.pl

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 13:01
Polskie Radio uruchomiło na platformie internetowej moje.polskieradio.pl dwa nowe kanały muzyczne – „Nowa Tradycja” i „Muzyka Świata”, które szczególnie ucieszą wiernych Słuchaczy Programu 2 oraz wszystkich miłośników world music i folku.

„Nowa Tradycja” to kanał poświęcony popularnemu i cenionemu Festiwalowi Folkowemu Polskiego Radia, organizowanemu od 1998 roku. W ramach imprezy odbywają się m.in. konkurs, w którym biorą udział nowe zespoły inspirujące się polską muzyką ludową oraz muzyką mniejszości etnicznych, występy polskich i zagranicznych gwiazd, a także plebiscyt na Folkowy Fonogram Roku, czyli najciekawsze folkowe wydawnictwo minionego roku. Za pośrednictwem kanału „Nowa Tradycja” zaprezentowane zostaną koncerty laureatów konkursu oraz nagrodzone albumy.

„Muzyka Świata” – utwory prezentowane w tym kanale pochodzą z prywatnych zbiorów Wojciecha Ossowskiego, znawcy muzyki folkowej, dziennikarza związanego z radiową Dwójką i Trójką. Swoją kolekcję kompletował przez 25 lat, prowadząc wiele audycji na antenach Polskiego Radia.

Moje.polskieradio.pl to jeden z najważniejszych projektów realizowanych na 85-lecie Polskiego Radia. Nie jest przedsięwzięciem stricte komercyjnym, wpisuje się bowiem w misyjną rolę nadawcy publicznego. Za pośrednictwem tego nowoczesnego narzędzia Polskie Radio, na niespotykaną dotychczas skalę, może zaprezentować własny dorobek. Po raz pierwszy tak szeroko dostępne w sieci są radiowe archiwalia, zawierające blisko milion pozycji. Dotychczas Polskie Radio uruchomiło 70 kanałów tematycznych, do końca roku planowane jest udostępnienie kolejnych 15.

Zobacz więcej na temat: POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak