X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europa bez prądu? To nie tylko literacka fantazja

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 10:00
- "Blackout" to nie tylko powieść o katastrofie, ale też o tym, jak nam jest dobrze. Dziś żyjemy wygodniej niż cesarz sto lat temu - mówił w Dwójce pisarz Marc Elsberg.
Audio
  • Marc Elsberg o książce "Blackout". Rozmawia Tomasz Obertyn (Poranek Dwójki/Dwójka)
Thriller naukowy Blackout przedstawia czarny scenariusz wydarzeń, które mogłyby nastąpić, gdyby w Europie zabrakło prądu (na zdjęciu Nowy Jork pozbawiony prądu przez huragan Sandy)
Thriller naukowy "Blackout” przedstawia czarny scenariusz wydarzeń, które mogłyby nastąpić, gdyby w Europie zabrakło prądu (na zdjęciu Nowy Jork pozbawiony prądu przez huragan Sandy)Foto: FLICKR/ Dan Nguyen/C.C. 2.0

Odpowiedzi na pytanie, co by się stało, gdyby Europejczyków pozbawić prądu, Marc Elsberg szukał przez kilka lat. Rezultaty posłużyły mu do napisania thrillera naukowego "Blackout". Jego bohaterowie odkrywają kolejne skutki potężnej awarii elektryczności wywołanej przez terrorystów. - Brak prądu to nie tylko brak światła. Przede wszystkim wodociągi nie dostarczą nam wody, a żywność szybko się popsuje. Załamie się też transport, bo nie będą działać stacje benzynowe - wyliczał pisarz w "Poranku Dwójki".

Co ciekawe, w momencie pisania przez Marka Elsberga książki badanie na ten sam temat przeprowadził Bundestag. - Doszli do tych samych wyników co ja. Bez prądu sytuacja wymknęłaby się spod kontroli niemieckich władz już po dwóch dniach.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki
Prowadzenie:
Tomasz Obertyn
Goście: Marc Elsberg (pisarz) i Maciej Zgondek (tłumacz)

Data emisji: 17.02.2015
Godzina emisji:
8.35
bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afrykańska podróż Łukasza Orbitowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 20:00
- Dziś ludzie jadą na weekend do Barcelony i piszą o tym książkę, pomyślałem, że mi też wolno - mówił w Dwójce pisarz, które opublikował właśnie swoje zapiski z podróży do RPA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmierzyć się z traumą. "Mała zagłada" Anny Janko

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 09:00
- Długo musiałam czekać na tę książkę, nie byłam gotowa, nie dojrzałam do wiedzy o Sochach - mówiła Anna Janko o drodze, jaką musiała przejść, by napisać "Małą zagładę".
rozwiń zwiń