Fabio Cavallucci dyrektorem CSW do końca kadencji. "Jesteśmy rozczarowani"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 21:29
Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie Fabio Cavallucci, krytykowany przez pracowników tej instytucji, zostanie na stanowisku do końca swojej kadencji. W Dwójce przedstawiliśmy komentarze obu stron konfliktu.
Audio
  • Fabio Cavallucci dyrektorem CSW do końca kadencji. Komentarze decyzji ministra (Wybieram Dwójkę)
Fabio Cavalucci
Fabio CavalucciFoto: Grzegorz Śledź/PR2

– Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty zgłaszane przez środowisko i pracowników CSW, decyzja ministra o pozostawieniu Fabia Cavallucciego na stanowisku dyrektora jest rozczarowująca – komentowała Adriana Prodeus, krytyk sztuki. Rozczarowania nie krył również jeden z kuratorów warszawskiej placówki Stach Szabłowski.
Rozmówcy Pawła Siwka pozytywnie odnieśli się do faktu, że już wkrótce – jeszcze w tym półroczu – zostanie ogłoszony konkurs na nowego szefa Centrum Sztuki Współczesnej. Stach Szabłowski mówił również o nadchodzących dwunastu miesiącach, o wspólnej pracy zespołu CSW i jego dyrektora. – Zamek Ujazdowski ma zarys programu na rok 2014: – W świetle decyzji ministra będziemy się starać zrealizować ten program jak najlepiej, a zapowiada się on dość ciekawie. Zatem programowo nie bałbym się o Zamek. Stawką jest raczej to, w jakich warunkach ten pogram będzie zrealizowany.
Czy Centrum Sztuki Współczesnej to Costa Concordia? Dyskusja w Dwójce
W audycji wysłuchaliśmy również komentarza  Janusz Byszewskiego, szefa Solidarności CSW Zamek Ujazdowski, oraz – samego Fabia Cavallucciego.
– Będę pracował jak dotychczas: tworzył strategię, podtrzymywał misję Zamku Ujazdowskiego i starał się tworzyć najlepszy możliwy program tej instytucji – podkreślał dyrektor, zapewniając, że jego stanowisko wobec pracowników CSW jest niezmienne. – Jestem otwarty na argumenty – mówił Fabio Cavallucci.

Czytaj także

Czy Centrum Sztuki Współczesnej to Costa Concordia?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 13:30
- Mimo pewnych problemów finansowych nie mamy do czynienia z katastrofą - mówił w Dwójce dyrektor CSW Fabio Cavalucci. - Nie chodzi o pieniądze. Nie zgadzamy się na obecny styl zarządzania - odpowiadał Stach Szabłowski, jeden z kuratorów warszawskiej placówki.
rozwiń zwiń