Aukcja na Rzecz Mokotowskiego Hospicjum Św. Krzyża: zebraliśmy 28 572 zł!

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 13:00
Płytę z autografem Pawła Mykietyna, obraz Jerzego Dudy-Gracza oraz wiele innych cennych przedmiotów można było zdobyć, biorąc udział w licytacji na rzecz Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża.
Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na działalność Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża
Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na działalność Mokotowskiego Hospicjum Świętego KrzyżaFoto: Glow Images/East News

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej aukcji na rzecz Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża. Gośćmi Programu Drugiego byli Wiesław Ochman i Wojciech Pszoniak, a aukcję prowadziła Hanna Maria Giza.

Przebieg licytacji można było śledzić na antenie i na naszej stronie.
>>>Regulamin aukcji na rzecz Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża.

Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na działalność Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża.

NR 1: Tadeusz Ulatowski, "Widok z balkonu" – olej na płótnie datowany na 1999 r. o wym. 81x100 cm. sygnowany na dole: Ulatowski 1999, dar artysty

Wylicytowano za: 2250 zł

NR 2: Litografia Zygmunta Januszewskiego o wym. 39x50 cm (wykonana przez samego autora) z cyklu "Postęp". Powstała w Trackehaus w Salzburgu w 1995 r. Jej druga część jest własnością Wilhellmbusch Museum w Hanowerze; dar prof. Doroty Folgi-Januszewskiej

Wylicytowano za: 500 zł

NR 3: LP "Requiem" Nemezis vs Paweł Mykietyn z autografem kompozytora, dar kompozytora

Wylicytowano za: 200 zł

NR 4: "Golgota Jasnogórska" - wyjątkowy album z reprodukcjami prac Jerzego Dudy-Gracza  ofiarowany przez jego córkę Agatę

Wylicytowano za: 200 zł

NR 5: Jerzy Duda-Gracz "Rawa Ruska – Etiuda Nr 1 C-dur op.10" – akwarela o wym. 34x66 cm (z passe-partout 49x79 cm), ofiarowana przez córkę artysty

Wylicytowano za: 4500 zł

NR 6: "Koala", fot. Tomasz Gudzowaty (wym. 67x87), odbitka barwna, dar Hanny Marii Gizy

Wylicytowano za: 300 zł

NR 7: "Żyrafa”  z serii "Portrety Zwierząt Afrykańskich", fot. Tomasz Gudzowaty (wym. 67x87), odbitka barwna, dar Hanny Marii Gizy

Wylicytowano za: 300 zł

NR 8: "Lew" z serii "Portrety Zwierząt Afrykańskich", fot. Tomasz Gudzowaty (wym. 67x87), odbitka barwna, dar Hanny Marii Gizy

Wylicytowano za: 200 zł

NR 9: Szklany kielich w ozdobnym pudełku wyprodukowany z okazji Złotego Jubileuszu Królowej Elżbiety II ze złotym napisem "The Queen’s Golden Jubilee 2002" (wys. 30 cm), dar Marii Szul

Wylicytowano za: 200 zł

NR 10: Gustaw Zemła "Chrystus" – płaskorzeźba, brąz (wym. 10x12 cm), sygnowany na odwrocie: Zemła 2014, dar autora

Wylicytowano za:  2900 zł

NR 11: Sylwia Pawełkowicz "Chorwackie zachody słońca”, olej+akryl na płótnie (wym. 60x81 cm), dar autorki

Wylicytowano za:  1500 zł

NR 12: Bronisław Chromy "Żuk" – brąz patynowany, kamień (wym. wys. 13,5 cm, dł. 30 cm), sygnowany: Chromy, dar autora

Wylicytowano za:  1200 zł

NR 13: Krzysztof Skórczewski miedzioryt "Szyszka" - dar Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej Piotra Nowickiego (wym. 17x15,5, z passe-partout i ramą 38x38 cm), sygnowany: Szyszka Skórczewski

Wylicytowano za:  750 zł

NR 14: Stanisław Baj "Zakole Bugu" - olej na płótnie. (wym. 24x33 cm), sygnowany po prawej u dołu: S. Baj, dar autora

Wylicytowano za: 1500 zł

NR 15: Kinga Chromy "Anioł" - obraz, technika własna. (wym. 18,5x28,5 cm, z ramą 28x38), sygnowany po prawej u dołu: Kinia Chromy, dar autorki

Wylicytowano za:  900 zł

NR 16: Ryszard Karczmarski – fotografia "Wejście" (wym. 29x59, z ramą i passe-partout 63x83 cm), sygnowany w lewym dolny roku: Wejście, w prawym dolnym rogu: fot. Ryszard Karczmarski; dar Hanny Marii Gizy

Wylicytowano za: 350 zł

NR 17: Edmund Burke "Martwa natura z pajacami" – olej na płótnie z 1996 roku (wym. 63x90, z ramą 76x102 cm), sygnowany po prawej u dołu: Burke, dar Ewy Cytowskiej

Wylicytowano za:  721 zł

NR 18: Spinki do mankietów (dwie pary) Stefana Rachonia – dar Krzysztofa Jakowicza

Wylicytowano za: 500 zł

NR 19: Bogna Gniazdowska "Królewna", olej na płótnie z 2011 roku (wym. 50x50), dar autorki

Wylicytowano za: 450 zł

NR 20: Mikołaj Kasprzyk "Lekcja tańca", olej na płótnie z 2014 roku (wym. 38X50 cm), dar autora

Wylicytowano za: 2550 zł

NR 21: Franciszek Maśluszczak "Dwie panie", akwarela (wym. 26x37 cm), sygnowany w lewym górnym rogu: Dwie panie, w prawym górnym: 2013 Franciszek Maśluszczak, dar autora

Wylicytowano za: 3500 zł

NR 22: Srebrny medal autorstwa Jerzego Jarnuszkiewicza wybity z okazji Międzynarodowego Festiwalu "Wratislavia Cantans”; dar dyrektora Festiwalu w latach 1968-97 Tadeusza Strugały

Wylicytowano za:  200 zł

NR 23: Jarosław Tomaszewski "Zabłądźmy na chwilę" – grafika (wym. 29x39, z passe-partout i ramą 42x52 cm), sygnowany po prawej u dołu: Tomaszewski A.D. 2013, dar autora

Wylicytowano za:  621 zł

NR 24: Jarosław Tomaszewski "Wstęga Euzebiusza” – grafika (wym. 29x39, z passe-partout i ramą 42x52 cm), sygnowany po prawej u dołu: Tomaszewski A.D. 2014, dar Ewy Tomaszewskiej

Wylicytowano za: 520 zł

NR 25: Marian Adamczyk "Krzysztof (Jakowicz) jako Paganini” – grafika Mariana Adamczyka z 1999 roku (wym. 45,5x56 cm), dar Krzysztofa Jakowicza

Wylicytowano za: 150 zł

NR 26: Dwupłytowy album J.S.Bach "Sonaty i Partity na skrzypce solo” w wykonaniu Krzysztofa Jakowicza (MTJ) z autografem artysty, dar Krzysztofa Jakowicza

Wylicytowano za: 200 zł

NR 27: Dwupłytowy album J.S.Bach "Sonaty i Partity na skrzypce solo” w wykonaniu Krzysztofa Jakowicza (MTJ) z autografem artysty, dar Krzysztofa Jakowicza

Wylicytowano za: 130 zł

NR 28: Andrzej Korzyński – LP ze ścieżką dźwiękową do filmu Andrzeja Żuławskiego "Possesion” z autografem kompozytora (Finders Keepers Records 2012), dar kompozytora

Wylicytowano za: 200 zł

NR 29: Franek Kimono "Największe przeboje” – CD z autografem kompozytora  wszystkich utworów - Andrzeja Korzyńskiego (Sony Music 2011), dar kompozytora

Przedmiot niewylicytowany

NR 30: CD "Jubileuszowy Koncert Noworoczny BGŻ”, Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita z autografem dyrygenta (DUX 2005), dar Antoniego Wita

Wylicytowano za: 200 zł

NR 31: CD "Rok z Bankiem – w takt poloneza i bolera”, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita z autografem dyrygenta (DUX 2004), dar Antoniego Wita

Przedmiot niewylicytowany

NR 32: CD – dwupłytowy album 66 Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju 2011 (nagrania m.in. laureatów ostatniego Konkursu Chopinowskiego: Juliany Avdejewej, Daniła Trifonowa, Lukasa Geniuszasa, Nikołaja Luganskiego; Polskie Radio&DUX 2011) z autografem Piotra Palecznego, dar Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach Zdroju

Wylicytowano za: 130 zł

NR 33: Fotografia Redakcji Muzycznej Programu 2 Polskiego Radia z autografami dziennikarzy, fot.Grzegorz Śledź, odbitka barwna (wym. 50 x 58,3  cm), dar Redakcji Muzycznej

Wylicytowano za: 500 zł

NR 34: Andreas Scholl "Arcadia” – CD z autografem artysty (Decca 2003), dar Piotra Matwiejczuka

Wylicytowano za: 250 zł

***
Hospicjum powstało w 1987 roku jako pierwsze na Mazowszu i jedno z pierwszych w Polsce. Celem instytucji jest niesienie kompleksowej pomocy chorym oraz ludziom pozostającym w szczególnie trudnej sytuacji rodzinnej, materialnej czy społecznej. Pod opieką Hospicjum pozostaje wiele tysięcy osób nękanych biedą i ciężkimi chorobami jak nowotwory, choroby serca, stwardnienie rozsiane, paraliże, stany po amputacjach i wiele innych. Wśród podopiecznych są także niepełnosprawni, rodziny inwalidzkie i z chorymi dziećmi, rodziny dysfunkcyjne i zagrożone patologią. Zasięg działania placówki to Warszawa i okolice, ale wielu podopiecznych pochodzi z całej Polski.

Walka z szeroko rozumianym wykluczeniem społecznym to w naszym przekonaniu jedno z zadań mediów, a szczególnie mediów publicznych. W 1997 roku Program 2 włączył się ogólnopolską akcję pomocy powodzianom, m.in. organizując zbiórkę materiałów nutowych dla szkół i bibliotek województwa dolnośląskiego. W 2012 roku, w przeddzień Mikołajek, podczas aukcji na rzecz Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera zebraliśmy prawie 40 tys. złotych. O niektóre z przedmiotów walka trwała do ostatniej chwili – finał na antenie Dwójki był doprawdy ekscytujący! Dziękujemy, że i tym razem tak było.

Czytaj także

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 14:00
- Są z nami osoby, które kilkanaście lat temu skazano na śmierć. Wystarczyła odrobina serdecznej opieki... - mówiła w "Sezonie na Dwójkę" Magdalena Hozer-Chachulska, prezes Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża w Warszawie. Zachęcamy do wysłuchania audycji i do udziału w specjalnej aukcji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mokotowskie Hospicjum św. Krzyża przywraca wiarę w człowieka

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 16:00
- W starym, sypiącym się baraku udało nam się stworzyć szpital z prawdziwego zdarzenia. To miejsce, w którym pomoc znajdują chorzy w najtrudniejszej sytuacji materialnej - mówiła w Dwójce Magdalena Hozer-Chachulska, założycielka warszawskiego hospicjum.
rozwiń zwiń