REKLAMA

Koncerty, podróże, zabójcze historie. Wszystko z kulturą – latem w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 00:50
Wakacyjna ramówka Programu 2 Polskiego Radia zapowiada się bardzo interesująco. Obok stałych pozycji naszego programu pojawią się audycje nowe i w nowej formule. To wszystko już od 16 czerwca.
Audio
  • Lato na antenie Dwójki – już od 16 czerwca!
  • Magdalena Łoś o koncertach w cyklu "Letnie Festiwale Muzyczne" (Wybieram Dwójkę)
Koncerty, podróże, zabójcze historie. Wszystko z kulturą  latem w Dwójce
Foto: Sascha Kohlmann/Flickr/CC

Miłośników dobrej muzyki zapraszamy – od poniedziałku do piątku, o godz. 9.00 – na "Molo melomana" (w którym m.in. "Wiersz na lato" w autorskiej interpretacji). Po południu zaś, również w dni powszednie, polecamy "Trzy godziny pod słońcem" , wypełnione koncertami przygotowanymi przez rozgłośnie stowarzyszone w Europejskiej Unii Nadawców.

W tym ostatnim paśmie – od poniedziałku do piątku o godz. 15.30 – powracamy do konkursu, który w ubiegłym roku cieszył się ogromną popularnością: "Płyta na lato". Będziemy prezentować fonograficzne bestsellery, nagrania, które warto poznać. Codziennie do wygrania nowa płyta!
Od poniedziałku do czwartku, godz. 18.00, zapraszamy na dyskusje pt. O wszystkim z kulturą. W pierwszym tygodniu spotkamy się m.in. z Januszem Zaorskim, poznamy sekrety korespondencji Marka Hłaski i ułożymy listę najgorszych polskich filmów ostatnich lat.
Przez całe lato będziemy zachęcać do podróży pod znakiem kultury. We środy o godz. 15.00 Hanna Maria Giza oprowadzi Państwa po naszych muzeach narodowych, a Justyna Piernik opowie o najciekawszych zakątkach Polski.
W co drugą sobotę o godz. 12 Łukasz Modelski zaproponuje peregrynacje szlakami kulinarnymi.
Dzień później, o godz. 14, na poszukiwania muzyki świata podążymy ścieżkami polskich podróżników, a o godz. 18 odwiedzimy najciekawsze miasta, wczytując się w biografie i twórczość mieszkających w nich pisarzy.
Również w niedzielę, o 22.30 Zabójcze historie, czyli najlepsze słuchowiska kryminalne z archiwum Polskiego Radia!
Poza tym między innymi: „Letni Festiwal Muzyczny" (godz. 19.00; transmisje i odtworzenia z polskich i europejskich sal koncertowych, relacje z najważniejszych festiwali), "Letnie noce" (od poniedziałku do czwartku, od godz. 23.00; audycje autorskie prezentujące różne muzyczne gatunki: od współczesnej, poprzez folk, po jazz i awangardę), jazzowy „Summertime”.
Zapraszamy!

W tym ostatnim paśmie – od poniedziałku do piątku o godz. 15.30 – powracamy do  "Płyty na lato" , konkursu, który w ubiegłym roku cieszył się ogromną popularnością . Będziemy prezentować fonograficzne bestsellery, nagrania, które warto poznać. Codziennie do wygrania nowa płyta!

Od poniedziałku do czwartku, godz. 18.00, zapraszamy na dyskusje "O wszystkim z kulturą" . W pierwszym tygodniu spotkamy się m.in. z Januszem Zaorskim, poznamy sekrety korespondencji Marka Hłaski i ułożymy listę najgorszych polskich filmów ostatnich lat.

Natomiast w dni powszednie, o godz. 17.20, "Puls świata" – będzie to prezentacja , wraz z komentarzami, najważniejszych wydarzeń na arenie międzynarodowej
Przez całe lato będziemy zachęcać do podróży pod znakiem kultury. We środy o godz. 15.00 Hanna Maria Giza oprowadzi Państwa po naszych muzeach narodowych, a Justyna Piernik opowie o najciekawszych zakątkach Polski.

W co drugą sobotę o godz. 12.00 Łukasz Modelski zaproponuje peregrynacje szlakami kulinarnymi. Dzień później, o godz. 14.00, na poszukiwania muzyki świata podążymy ścieżkami polskich podróżników, a o godz. 18.00 odwiedzimy najciekawsze miasta, wczytując się w biografie i twórczość mieszkających w nich pisarzy.

Również w niedzielę, o godz. 22.30, "Zabójcze historie" , czyli najlepsze słuchowiska kryminalne z archiwum Polskiego Radia!

Poza tym między innymi: "Letni Festiwal Muzyczny" (godz. 19.00; transmisje i odtworzenia z polskich i europejskich sal koncertowych, relacje z najważniejszych festiwali), "Letnie noce" (od poniedziałku do czwartku, od godz. 23.00; audycje autorskie prezentujące różne muzyczne gatunki: od współczesnej, poprzez folk, po jazz i awangardę), "Strefa słowa” (sobota, godz. 19.00; trzy razy w miesiącu słuchowisko, raz – dokument) czy też: jazzowy "Summertime" (niedziela, godz. 16.00-18.00).

Zapraszamy!

jp/mm

Zobacz więcej na temat: MUZYKA wakacje
Czytaj także

Święto wolności i książki

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 15:00
Wielki finał konkursu Programu 2 Polskiego Radia na najważniejsze książki ostatniego ćwierćwiecza, dyskusje o polskim czytelnictwie, słuchanie poezji – za nami Piknik Wolności, zorganizowany z okazji 25. rocznicy wyborów 4 czerwca '89, na którym nie zabrakło Dwójki i jej słuchaczy.
rozwiń zwiń