X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncerty, podróże, zabójcze historie. Wszystko z kulturą – latem w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 00:50
Wakacyjna ramówka Programu 2 Polskiego Radia zapowiada się bardzo interesująco. Obok stałych pozycji naszego programu pojawią się audycje nowe i w nowej formule. To wszystko już od 16 czerwca.
Audio
  • Lato na antenie Dwójki – już od 16 czerwca!
  • Magdalena Łoś o koncertach w cyklu "Letnie Festiwale Muzyczne" (Wybieram Dwójkę)
Koncerty, podróże, zabójcze historie. Wszystko z kulturą  latem w Dwójce
Foto: Sascha Kohlmann/Flickr/CC

Miłośników dobrej muzyki zapraszamy – od poniedziałku do piątku, o godz. 9.00 – na "Molo melomana" (w którym m.in. "Wiersz na lato" w autorskiej interpretacji). Po południu zaś, również w dni powszednie, polecamy "Trzy godziny pod słońcem" , wypełnione koncertami przygotowanymi przez rozgłośnie stowarzyszone w Europejskiej Unii Nadawców.

W tym ostatnim paśmie – od poniedziałku do piątku o godz. 15.30 – powracamy do konkursu, który w ubiegłym roku cieszył się ogromną popularnością: "Płyta na lato". Będziemy prezentować fonograficzne bestsellery, nagrania, które warto poznać. Codziennie do wygrania nowa płyta!
Od poniedziałku do czwartku, godz. 18.00, zapraszamy na dyskusje pt. O wszystkim z kulturą. W pierwszym tygodniu spotkamy się m.in. z Januszem Zaorskim, poznamy sekrety korespondencji Marka Hłaski i ułożymy listę najgorszych polskich filmów ostatnich lat.
Przez całe lato będziemy zachęcać do podróży pod znakiem kultury. We środy o godz. 15.00 Hanna Maria Giza oprowadzi Państwa po naszych muzeach narodowych, a Justyna Piernik opowie o najciekawszych zakątkach Polski.
W co drugą sobotę o godz. 12 Łukasz Modelski zaproponuje peregrynacje szlakami kulinarnymi.
Dzień później, o godz. 14, na poszukiwania muzyki świata podążymy ścieżkami polskich podróżników, a o godz. 18 odwiedzimy najciekawsze miasta, wczytując się w biografie i twórczość mieszkających w nich pisarzy.
Również w niedzielę, o 22.30 Zabójcze historie, czyli najlepsze słuchowiska kryminalne z archiwum Polskiego Radia!
Poza tym między innymi: „Letni Festiwal Muzyczny" (godz. 19.00; transmisje i odtworzenia z polskich i europejskich sal koncertowych, relacje z najważniejszych festiwali), "Letnie noce" (od poniedziałku do czwartku, od godz. 23.00; audycje autorskie prezentujące różne muzyczne gatunki: od współczesnej, poprzez folk, po jazz i awangardę), jazzowy „Summertime”.
Zapraszamy!

W tym ostatnim paśmie – od poniedziałku do piątku o godz. 15.30 – powracamy do  "Płyty na lato" , konkursu, który w ubiegłym roku cieszył się ogromną popularnością . Będziemy prezentować fonograficzne bestsellery, nagrania, które warto poznać. Codziennie do wygrania nowa płyta!

Od poniedziałku do czwartku, godz. 18.00, zapraszamy na dyskusje "O wszystkim z kulturą" . W pierwszym tygodniu spotkamy się m.in. z Januszem Zaorskim, poznamy sekrety korespondencji Marka Hłaski i ułożymy listę najgorszych polskich filmów ostatnich lat.

Natomiast w dni powszednie, o godz. 17.20, "Puls świata" – będzie to prezentacja , wraz z komentarzami, najważniejszych wydarzeń na arenie międzynarodowej
Przez całe lato będziemy zachęcać do podróży pod znakiem kultury. We środy o godz. 15.00 Hanna Maria Giza oprowadzi Państwa po naszych muzeach narodowych, a Justyna Piernik opowie o najciekawszych zakątkach Polski.

W co drugą sobotę o godz. 12.00 Łukasz Modelski zaproponuje peregrynacje szlakami kulinarnymi. Dzień później, o godz. 14.00, na poszukiwania muzyki świata podążymy ścieżkami polskich podróżników, a o godz. 18.00 odwiedzimy najciekawsze miasta, wczytując się w biografie i twórczość mieszkających w nich pisarzy.

Również w niedzielę, o godz. 22.30, "Zabójcze historie" , czyli najlepsze słuchowiska kryminalne z archiwum Polskiego Radia!

Poza tym między innymi: "Letni Festiwal Muzyczny" (godz. 19.00; transmisje i odtworzenia z polskich i europejskich sal koncertowych, relacje z najważniejszych festiwali), "Letnie noce" (od poniedziałku do czwartku, od godz. 23.00; audycje autorskie prezentujące różne muzyczne gatunki: od współczesnej, poprzez folk, po jazz i awangardę), "Strefa słowa” (sobota, godz. 19.00; trzy razy w miesiącu słuchowisko, raz – dokument) czy też: jazzowy "Summertime" (niedziela, godz. 16.00-18.00).

Zapraszamy!

jp/mm

Zobacz więcej na temat: MUZYKA wakacje
Komentarze1
aby dodać komentarz
sluchacz2014-06-09 12:26 Zgłoś
Zabójcze historie?! Już nie mogę się doczekać. Chciałbym zwłaszcza usłyszeć "Czapę czyli śmierć na raty" Krasińskiego ale wersję z 1965 roku Czechowiczem i Matyjaszkiewiczem. Może to nie jest ściśle kryminalna historia ale przecież bohaterowie "siedzą w kryminale" za swe przestępstwa.

Czytaj także

Święto wolności i książki

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 15:00
Wielki finał konkursu Programu 2 Polskiego Radia na najważniejsze książki ostatniego ćwierćwiecza, dyskusje o polskim czytelnictwie, słuchanie poezji – za nami Piknik Wolności, zorganizowany z okazji 25. rocznicy wyborów 4 czerwca '89, na którym nie zabrakło Dwójki i jej słuchaczy.
rozwiń zwiń