X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat na scenie: audycja poświęcona Ionowi Fossemu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2008 11:21
Świat na scenie - czyli o dramaturgii współczesnej "- druga audycja nowego cyklu, poświęcona tym razem dramaturgowi norweskiemu - Ionowi Fossemu.
Audio

18 października 2008, godz. 23:05

Obecnie jego sztuki są grywane z powodzeniem na całym świecie. Krytycy okrzyknęli go następcą Ibsena. Słowa-klucze do twórczości Fossego  to "zwyczajność" i "samotność". Zwykli ludzie, proste historie, poczucie wyobcowania i niezrozumienia - to elementy, z których zbudowany jest świat jego sztuk. Niemałą rolę odgrywa w nich  przyroda - typowy krajobraz zachodniej Norwegii i rodzinnych stron autora zarazem. Przyroda jest nie tylko tłem wydarzeń, ale również odzwierciedla nastrój osób i charakter sytuacji. Jednak najbardziej charakterystyczną cechą formy dramatycznej Fossego pozostaje język: wypowiedzi bohaterów przypominają albo poetycką deklamację, albo imitują codzienne rozmowy. Dialog jednak jest tu pozorny. Więcej o bohaterach można dowiedzieć się z... ich milczenia. Jest w tych utworach także metafizyka. W Polsce sztuki Fossego drukowane byływ "Dialogu", a także w zbiorze zatytułowanym "Ion Fosse - Sztuki teatralne". W audycji znajdą się fragmenty dwóch sztuk Fossego: Letni dzień i Sen o jesieni w interpretacji znakomitych aktorów. Zapraszają Iwona Malinowska i Janusz Majcherek.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat na scenie: Biljana Srbljanović

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2009 21:30
"Swiat na scenie czyli o dramaturgii współczesnej" - audycja Iwony Malinowskiej z udziałem krytyka teatralnego Janusza Majcherka. Bohaterką audycji jest Biljana Srbljanović, serbska autorka znanych i nagradzanych w Europie i sztuk "Sytuacje rodzinne", "Supermarket" czy "Szarańcza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat na scenie, czyli o dramaturgii współczesnej: Sergi Belbel

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2009 11:50
W kolejnej audycji z cyklu "Świat na scenie" Iwona Malinowska i jej gość - krytyk teatralny Janusz Majcherek - rozmawiają o twórczości katalońskiego autora Sergi Belbela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat na scenie - czyli o dramaturgii współczesnej: Aleksander Irwanec'

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2009 11:31
Iwona Malinowska i Janusz Majcherek próbują przybliżyć mało znaną w Polsce twórczość sceniczną ukraińskiego autora - Aleksandra Irwanca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat na scenie: Dramaturgia Kazimierza Brauna

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2009 12:03
Audycja Iwony Malinowskiej z udziałem krytyka teatralnego Janusza Majcherka poświęcona tym razem dramaturgii Kazimierza Brauna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat na scenie: Lars Noren

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2009 09:33
W audycji "Świat na scenie - czyli o dramaturgii współczesnej" rozmowa Iwony Malinowskiej z krytykiem teatralnym Januszem Majcherką, poświęcona tym razem twórczości dramaturga szwedzkiego - Larsa Norena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Świat na scenie - czyli o dramaturgii współczesnej: Gao Xinjian

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2009 16:57
W najbliższej audycji Iwona Malinowska i krytyk teatralny Janusz Majcherek omawiają znane z kilku wystawień w polskich teatrach sztuki chińskiego autora, noblisty z 2000 roku - Gao Xinjian.
rozwiń zwiń