X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Krótko mówiąc sztuka". Ta audycja nas zaskoczy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 20:50
– Na sztukę możemy się dziś natknąć nawet tam, gdzie się jej nie spodziewamy – mówił historyk sztuki Paweł Sosnowski, współautor programu przygotowanego z okazji stulecia awangardy w Polsce.
Audio
  • "Krótko mówiąc sztuka". Ta audycja nas zaskoczy (Wybieram Dwójkę)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay.com

– Chcemy pokazać wszystkim, że każde pojęcie, którym się na co dzień posługujemy, każdy przedmiot, który bierzemy do ręki, każde zjawisko, koło którego przechodzimy, mogą być tematami sztuki – powiedział gość Dwójki. – Kilkadziesiąt lat temu mogliśmy śmiało wskazać to, co nie jest sztuką. Teraz sztuka zagarnęła i zawłaszczyła całą naszą rzeczywistość – dodał.

Zdaniem Pawła Sosnowskiego problemem, z którym dziś często się spotykamy, jest to, czy umiemy rozpoznawać sztukę. Do tej kwestii odniosła się także współautorka audycji Bogna Świątkowska, którą najbardziej interesuje "sztuka na granicy tego, co niewprawne oko, przyzwyczajone tylko do klasyki, nie może uznać za sztukę"...

Na przygotowywany we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie program "Krótko mówiąc sztuka" zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-15.07.

***

Rozmawiała: Katarzyna Nowak

Goście: Paweł Sosnowski (historyk sztuki, założyciel Fundacji Propaganda), Bogna Świątkowska (dziennikarka, prezes Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana)

Data emisji: 6.03.2017

Godzina emisji: 16.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józefa Wilkonia błędne przygody z Don Kichotem

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 18:30
Śmierć wydawcy, brak pieniędzy, a nawet złodzieje... – Don Kichot miał trochę kłopotów – mówił ilustrator o wieloletnich próbach zilustrowania dzieła Cervantesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliszkiewicz: kolekcjonerstwo to lekarstwo na stres

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 13:00
- Kolekcjonowanie to nie tylko doskonała inwestycja, ale i forma relaksu - mówił w Dwójce Janusz Miliszkiewicz, dziennikarz specjalizujący się w pisaniu o prywatnym kolekcjonerstwie.
rozwiń zwiń