X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rok Herberta: O polskości

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2008 15:30
Z okazji Roku Herbertowskiego w audycji dyskusja o tym, jaką wizje polskości w swoich wierszach przedstawiał Zbigniew Herbert.
Audio

"Polskość" w poezji Zbigniewa Herberta - przedmiot refleksji, czy źródło jego twórczości? Popularność twórczości Herberta w środowisku opozycji demokratycznej, zaangażowanie w życie publiczne na początku lat 90., spór z Czesławem Miłoszem - wszystko to skłania do poszukiwania w jego dziele jakiejś wizji polskości. Łatwiej odnaleźć w nim jednak projekt etyczny dotyczący zobowiązań wobec tradycji i wspólnoty. W dyskusji o Polsce jako o przedmiocie refleksji, a także jako źródle twórczości Zbigniewa Herberta wzięli udział między innymi: Tomasz Merta, Marek Zalewski i Krzysztof Koehler.

Zaprasza Michał Nowak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kończy się Rok Herberta

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2008 09:27
W lipcu minionego roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, z inicjatywy ówczesnego ministra kultury i dziedzictwa narodowego, podjął decyzję o ustanowienia nadchodzącego, 2008 roku, Rokiem Zbigniewa Herberta. Propozycja tak wysokiego uhonorowania roku związanego z 10 rocznicą śmierci poety została przyjęta przez posłów przez aklamację. Dla wszystkich ugrupowań zasiadających w parlamencie wielkość Herberta – poety, ale i człowieka - nie podlegała dyskusji. Także mające wkrótce w kraju zawirowania pol
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Herbert - 10 rocznica śmierci poety

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2008 12:58
W 2008 roku obchodzimy rok Herbertowski. Poniedziałek w Trójce poświęcimy temu wybitnemu poecie - będziemy czytać na naszej antenie wiersze Zbigniewa Herberta, zaprezentujemy premierę jego dramatu - "Lalek" oraz poświęcony poecie reportaż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Herberta: "Poezja czy filozofia?"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2008 13:37
Z okazji Roku Herberta transmisja z kolejnej debaty herbertowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Herberta: Jaskinia Filozofów

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2008 15:58
PREMIERA!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieśni do wierszy Zbigniewa Herberta

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2009 21:00
Jako pokłosie Roku Herbertowskiego ukazuje się płyta, na której artyści m.in. Wojciech Waglewski, Muniek Staszczyk, Adam Nowak wykonują pieśni do wierszy zmarłego poety. Klub Trójki o Zbigniewie Herbercie czytanym dzisiaj - zapraszamy po 21.00.
rozwiń zwiń