Skarbiec audycji na 100-lecie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 11:00
- Chcieliśmy w Polskim Radiu stworzyć miejsce, w którym znajdą się wszystkie nasze materiały dotyczące setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - mówił w Dwójce Michał Chodurski z Biura Programowego i Rozwoju Korporacyjnego Polskiego Radia.
Audio
  • Michał Chodurski o radiowym serwisie Niepodległa.pl (Poranek Dwójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio

niepodległa.jpg
Polska Niepodległa. Serwis specjalny

Polskie Radio tworzy w tym roku całe serie nowych, w tym także cyklicznych audycji w różnorodnych formach nawiązujących do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Włączyły się w tę tematykę wszystkie Programy Polskiego Radia, a także Portal i Archiwum. Z atrakcyjnymi pomysłami, zarówno w każdej z anten, jak i w działaniach plenerowych, spotkaniach dziennikarzy ze słuchaczami i mieszkańcami wielu miejsc – symboli niepodległości.

Miejscem skupiającym tę obszerną, różnorodną i nowatorską aktywność radiową stała się strona Polska Niepodległa, stworzona wspólnie przez dziennikarzy, grafików, informatyków i pracowników Portalu oraz Archiwum.

Polska Niepodległa to obrazy historii, ludzi, wydarzeń, zjawisk, ocen i Niepodległej.

To teksty, wspomnienia, reportaże, relacje świadków, galerie filmów i fotografii. To nieznane dokumenty, unikatowe zapisy dźwiękowe, archiwalia radiowe, dawne zdjęcia i współczesne nagrania wideo.

Polska Niepodległa to jedyna tak bogata i wielowymiarowa strona internetowa, stworzona dzięki temu wszystkiemu, co Polskie Radio tworzy i utrwala w pamięci słuchaczy, a także zachowuje dla przyszłych pokoleń.

Zobacz więcej na temat: niepodległość
Czytaj także

Sopot: miasto jazzu, literatury i eks-warszawiaków

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 16:00
- Zakończenie drugiej wojny światowej oznaczało dla miasta całkowitą wymianę społeczności. Przybyło tu wielu ludzi z Kresów, ale też ze zniszczonej Warszawy – mówiła w Dwójce Karolina Babicz-Kaczmarek, dyrektorka Muzeum Sopotu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdynia: symbol spełnionego marzenia o niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 17:00
- Koncepcje, które legły u podstaw powstania Gdyni narodziły się w pierwszej połowie lat 20. ubiegłego wieku, ale dopiero późniejsze decyzje Eugeniusza Kwiatkowskiego doprowadziły do zbudowania portu i miasta na wielką skalę – mówił w Dwójce prof. Tadeusz Stegner.
rozwiń zwiń