X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tradycja a nowoczesność. Cicha rewolucja w Turcji

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 15:03
- Wprowadzanie po wielu latach nieobecności religii do szkół, czy możliwość noszenia chust w parlamencie to tylko jedne z bardzo wielu symptomów cichej rewolucji, która dokonuje się w Turcji. Kraj zawracany jest w kierunku islamu - mówiła w Dwójce Marcelina Szumer-Brysz.
Audio
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Wywracanie kultury 1200.jpg
Rafał Księżyk: to trochę alternatywna historia kontrkultury

Gościem audycji była autorka zbioru reportaży z Turcji zatytułowanego "Wróżąc z fusów". "Od zawsze w rozdarciu – między Europą i Azją, islamem i świeckością, tradycją i nowoczesnością – również dziś Turcja stoi na politycznym rozdrożu. Ale Turcja to nie tylko polityka. To również producent święcących międzynarodowe triumfy seriali telewizyjnych, nowy dom tysięcy syryjskich uchodźców oraz ulubiony cel podróży spragnionych słońca i miłości. Warto wzorem autorki odrzucić stereotypy i spojrzeć w twarz prawdziwej Turcji, która wciąż przyciąga i odpycha, niepokoi i fascynuje" - czytamy w nocie Wydawnictwa Czarne, które opublikowało książkę.

- To prawda, że moja książka jest pełna goryczy. Nie zamierzałam jednak pisać paszkwilu na Turcję, ani wystawiać jej laurki. Spotkałam w tym kraju bardzo wielu wspaniałych, dobrych ludzi, ale natknęłam się także na wiele dramatycznych historii. Warto o tym mówić, gdyż obraz Turcji w mediach jest dość jednostronny. Ja chciałam pokazać w swojej książce, że jest inaczej - powiedziała Marcelina Szumer-Brysz.

Ile i jakich starań wymagało od autorki książki to, by nie poruszyła w niej tematu będącego społecznym tabu? Kim są w Turcji ci, którzy nazywają siebie wilkami? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Gość: Marcelina Szumer-Brysz (autorka zbioru reportaży z Turcji "Wróżąc z fusów")

Data emisji: 3.01.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ziemia jałowa". Zagłębie Dąbrowskie po transformacji

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 17:00
- Moja książka jest reportażem rozliczającym to, co się udało, a raczej to, czego się nie udało zrobić w latach 90. Terapia szokowa stworzyła obszary strukturalnego bezrobocia i biedy, które odarły setki tysięcy ludzi z godności – mówiła w Dwójce Magdalena Okraska.
rozwiń zwiń