Krzysztof Zanussi laureatem Orła za osiągnięcia życia

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 17:58
- Wierzę bardzo, że prawda jest jedna, choć dla nas wszystkich niedostępna. To myślenie odbija się w moich filmach – mówił w Dwójce Krzysztof Zanussi. Ceniony reżyser został laureatem Orła za osiągnięcia życia. Nagrodę przyznają filmowcy zrzeszeni w Polskiej Akademii Filmowej.  
Audio
  • Krzysztof Zanussi laureatem Orła za osiągnięcia życia (Wybieram Dwójkę)
Krzysztof Zanussi
Krzysztof Zanussi Foto: PAP/EPA/CLAUDIO ONORATI

Prezydent Akademii Dariusz Jabłoński podkreślił, że Krzysztof Zanussi to postać wyjątkowa dla polskiego kina, a "Polska Akademia Filmowa przyznaje nagrody ludziom, którzy nie tylko robią piękne filmy ale są wzorem artysty". Zobacz więcej>>>

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Krzysztofem Zanussim oraz z krytykiem filmowym Sebastianem Smolińskim, który opowiadał o twórczości autora "Struktury kryształu".

***

Przygotowała: Monika Pilch

Data emisji: 7.03.2019

Godzina emisji: 16.15

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

jp/bch

Czytaj także

"Green Book". Scenariusz dobrego bycia razem?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 19:00
- Ten film jest szalenie ważny, bo podsuwa Amerykanom koncepcję codziennego funkcjonowania, w którym spotkanie przedstawicieli różnych grup nie doprowadza do przemocy - mówił w Dwójce rezyser Grzegorz Brzozowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys Szyc: praca z Pawłem Pawlikowskim nauczyła mnie pokory

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 20:37
- On odzierał nas ze wszystkiego, z całej takiej szmirowatości, gagów, z tego, co po prostu przychodzi ci łatwo i co masz wyuczone. Chciał zostawić człowieka i opowiedzieć historię - mówił w Dwójce aktor o filmie "Zimna wojna".
rozwiń zwiń