Czas pożegnań, czas wspominania

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2012 17:23
2 listopada, w Dniu Zadusznym, Dwójka zaprasza do wysłuchania kolejnych wspomnień o ludziach kultury, którzy odeszli w tym roku.
Audio
Czas pożegnań, czas wspominania
Foto: Cobra Verde/Flickr, lic. CC

Początek listopada jest w naszej tradycji czasem wspominania tych, których już nie ma między nami. W tych dniach zadumy i refleksji przywołujemy w naszej pamięci osoby nam bliskie i dla nas ważne – te, które chcemy zapamiętać; te, których zapomnieć nie wolno.

2 listopada, w Dniu Zadusznym, w cyklu "Pożegnania" wspominaliśmy Hannę Świda-Ziębę, socjologa, działaczkę opozycji w okresie PRL, Tadeusza Chmielewskiego, pianistę i kameralistę, Zdzisława Nikodema, śpiewaka operowego, Montserrat Figueras, katalońską śpiewaczkę, Andrzeja Mandaliana, poetę i tłumacza, Wiesława Chrzanowskiego, polityka, działacza opozycji w okresie PRL. O godz. 21.50 usłyszymy jeszcze wspomnienie o Teresie May-Czyżowskiej, śpiewaczce operowej.
W osobnych audycjach wspominaliśmy postaci: Andrzeja Łapickiego, Janusza Krasińskiego oraz polskich poetów: Małgorzatę Baranowską, Macieja Niemca, Krzysztofa Gąsiorowskiego, Andrzeja Krzysztofa Waśkiewicza i Romana Śliwonika.
Piątkowe pasmo "Koncerty z pamięci" poświęcimy pamięci Mihaeli Ursuleasy (godz. 13.00-16.00).
O godz. 17.00 wysłuchamy natomiast koncertu z tegorocznego Festiwalu Wratislavia Cantans (5.09.2012, Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny we Wrocławiu): zabrzmi Via crucis Pawła Łukaszewskiego

Czytaj także

Czas pożegnań, czas wspominania

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 10:00
1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, Dwójka zaprasza do wysłuchania wspomnień o ludziach kultury, którzy odeszli w tym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poeci odchodzą

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012 06:00
Wspomnienie zmarłych w tym roku polskich poetów.
rozwiń zwiń