REKLAMA

Feliksy rozdane! Za najlepszego reżysera sezonu 2006/2007 uznano Krzysztofa Zaleskiego, który na deskach Teatru Współczesnego zrealizował spektakl "Wagon".

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2007 00:04
Po raz dziewiąty przyznano nagrody warszawskiego środowiska teatralnego - Feliksy. Za najlepszego reżysera sezonu 2006/2007 uznano Krzysztofa Zaleskiego, który na deskach Teatru Współczesnego zrealizował spektakl Wagon. Za pierwszoplanową rolę kobiecą wyróżniono Julię Kijowską, a za rolę męską, w tej samej kategorii, Andrzeja Zielińskiego. Za najlepszych aktorów drugoplanowych uznano Danutę Szafarską i Grzegorza Damięckiego. Nagrodę specjalną otrzymał reżyser Wojciech Kępczyński za spektakl Akademia Pana Kleksa.

Wyjątkowym poważaniem cieszy się nagroda za reżyserię. W tym roku otrzymał ją Krzysztof Zaleski za spektakl Wagon. Laureat jest również dyrektorem Programu Drugiego Polskiego Radia. Scenariusz opowieści powstał z drobnych fragmentów prozy znanego pisarza, Marka Nowakowskiego. Wagonowy spektakl zabiera widzów na niepowtarzalną podróż pociągiem ekspresowym przez Polskę kilku dekad. Każdy pasażer zabrał w podróż swoją historię. Miejsce akcji, nie jest przypadkowe - wyjaśnia reżyser Krzysztof Zaleski. Podróżni cały czas się zmieniają. Jedni wsiadają inni wysiadają. W tak specyficznym miejscu jest też przyzwolenie na opowiadanie. I właśnie w taki sposób skonstruowany jest spektakl.

Więcej >>>