X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niekochana sztuka w kościele

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 21:15
Jak chronić dzieła sztuki w kościołach - także te, które nie budzą powszechnego entuzjazmu, jak np. polichromie Jerzego Nowosielskiego? Porozmawiamy o tym w środowym "Sezonie na Dwójkę".
Wnętrze kościoła św. Dominika w Warszawie z krucyfiksem Jerzego Nowosielskiego
Wnętrze kościoła św. Dominika w Warszawie z krucyfiksem Jerzego NowosielskiegoFoto: Boston9/Wikimedia/CC

Człowiek - od zarania dziejów - poszukiwał tego, co transcendentne. Doskonale odzwierciedla to sztuka sakralna. Z czasem jednak granice między sacrum i profanum zatarły się i dzieła osadzone w tradycyjnej symbolice chrześcijańskiej są akceptowane. Te zaś, które powstały współcześnie - nie zawsze.

O tym, jak chronić dzieła sztuki w kościołach, w "Sezonie na Dwójkę" rozmawiać będą dr Katarzyna Galicka-Szymańska, Krystyna Czerni, ks. dr Janusz Nowiński i Piotr Żuchowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na audycję zaprasza Hanna Maria Giza.

5 lutego (środa), godz. 18.00

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Judaszowe srebrniki darem od Trzech Króli? Niezwykła wystawa

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 12:00
- Według średniowiecznej legendy król Melchior podarował dzieciątku Jezus te same monety, którymi wiele lat później zapłacono Judaszowi za zdradę Chrystusa - mówiła w Dwójce Marianna Otmianowska z Muzeum Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy program festiwalu Misteria Paschalia!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 17:00
Siedem niezapomnianych koncertów i znakomici goście, a wśród nich uwielbiane przez festiwalową publiczność gwiazdy: Jordi Savall, La Capella Reial de Catalunya i Hespèrion XXI, Le Poème Harmonique oraz Fabio Biondi i Europa Galante. Ale także debiutujące na festiwalu zespoły...
rozwiń zwiń