Władysława Broniewskiego gry z życiem i śmiercią

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 10:00
Kolejną audycję z cyklu "Życie na miarę literatury" poświęcimy skomplikowanym losom Władysława Broniewskiego i jego twórczości, osadzonej nie tylko w świecie osobistych myśli i doświadczeń, lecz także w sferze idei i polityki.
Fragment okładki książki Broniewski. Miłość, wódka, polityka Mariusza Urbanka, jednego z gości audycji
Fragment okładki książki "Broniewski. Miłość, wódka, polityka" Mariusza Urbanka, jednego z gości audycjiFoto: mat. prasowe wyd. Iskry

Do rozmowy o poecie zaprosiliśmy Elizę Czapską, kierownika Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie, Michała Sutowskiego z "Krytyki Politycznej" oraz Mariusza Urbanka, autora książki "Broniewski. Miłość, wódka, polityka", pierwszej kompletnej, opartej na materiałach źródłowych biografii pisarza.

Na pytania tzw. kwestionariusza Prousta odpowie tym razem poeta Dariusz Suska.

Na audycję zapraszają Dorota Gacek i Andrzej Franaszek.

13 marca (czwartek), godz. 21.30-22.30

mc/jp

Czytaj także

Jak Gałczyński nie został aktorem

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 11:00
- Gałczyński próbował uczyć się aktorstwa, ale nie nadawał się do tego, ponieważ był zbyt prawdziwy. Był za bardzo poetą, żeby być aktorem - mówiła w Dwójce Anna Arno, autorka książki "Konstanty Ildefons Gałczyński. Niebezpieczny poeta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milan Kundera – biografia nie całkiem ukryta

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2014 19:00
– Deklarując niechęć do mówienia o własnym życiorysie, Kundera prowadził literacką grę, wielokrotnie umieszczając w swoich książkach partie mniej lub bardziej jawnie autobiograficzne – mówił w Dwójce Leszek Engelking o pisarzu, który skończy w tym roku 85 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Kępiński – upragniony syn Iwaszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 20:00
– Iwaszkiewicz wierzył, że dziecko, które poroniła jego żona w latach 30., miało być synem. A ponieważ czuł się odsunięty od wychowania córek, dzięki Wiesiowi Kępińskiemu mógł spełnić się w roli ojca – opowiadali w Dwójce Agnieszka i Robert Papiescy, którzy opracowali tom listów "Męczymy się obaj".
rozwiń zwiń