X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska Toskania. Szlakiem pałaców Kotliny Kłodzkiej

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 18:00
W sobotnich "Przestrzeniach kultury" wysłuchamy audycji z cyklu "Mikrokosmosy". Spotkamy się z Małgorzatą Adamczewską, prezesem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Hrabstwa Kłodzkiego, która opowie o odbudowie pałaców w tym regionie.
Dwór Sarny
Dwór SarnyFoto: https://www.facebook.com/dworsarny

Małgorzata Adamczewska przez wiele lat wraz z mężem spędzała wakacje we Włoszech. Kiedy przyjechali w jej rodzinne strony, oboje postanowili, że już nie będą jeździć tak daleko. Tu znaleźli równie piękne zabytki w równie pięknych krajobrazach. Różnica polegała na tym, że prawie wszystkie były w ruinie.

Tak zaczęła się historia odbudowy jednego z wielu cennych obiektów w Kotlinie Kłodzkiej - zespołu parkowo-pałacowego w Korytowie.

21 maja tego roku właściciele tego zabytku, a także innych - w Kamieńcu Kłodzkim, Gorzanowie, Sarnach, w Srebrnej Górze i Starej Morawie, ustanowili fundację, której celem jest odnowa regionu, jednej z najbardziej zaniedbanych i nieodkrytych części naszego kraju. Połączone siły mają umożliwić odbudowę cennych budynków oraz powstanie w nich ośrodków kulturalno-artystycznych.

W reportażu odwiedzimy pałace w Korytowie, Kamieńcu i Sarnach, posłuchamy także rozmów z ich właścicielami.

Na audycję zaprasza Justyna Piernik.

7 czerwca (sobota), godz.12.00-13.00

mc/jp

Zobacz więcej na temat: Kłodzko śląskie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obraz minionego świata znaleziony w trocinach

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 13:00
- Ludzie nie zdawali sobie sprawy z tego, jak cenne skarby mają w domach - opowiadali w Dwójce twórcy projektu Albom.pl., którzy we wsiach na pograniczu polsko-białoruskim próbowali ocalić przed zapomnieniem pamięć zapisaną w starych fotografiach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak brzmi dziś Przysucha Kolberga?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 20:00
- Na co dzień mieszkańcy mijają Muzeum Kolberga albo przechodzą przez plac jego imienia nawet o tym nie myśląc. Ich zainteresowanie naszym dziedzictwem rozbudza się na szczęście podczas Dni Kolbergowskich - mówił Prezes Towarzystwa im. Oskara Kolberga, Jerzy Kwaśniewski. Miasto, w którym urodził się słynny badacz, odwiedziła Justyna Piernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Możesz tu zaistnieć. Spacer po katowickim Nikiszowcu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 18:00
– Architektura Nikiszowca została zaprojektowana w niezwykły sposób. Przestrzeń dzielnicy z jednej strony przytłacza człowieka, z drugiej zaś przyciąga go swoją mistyką – mówił w Dwójce Johann Bros, zajmujący się rewitalizacją obiektów poprzemysłowych na Śląsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hasior: moją powinnością nie jest szokowanie, lecz sprawianie niespodzianek

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 11:00
Niedawno minęła 86. rocznica urodzin Władysława Hasiora. Z tej okazji Justyna Piernik odwiedziła w "Mikrokosmosach” zakopiański dom i pracownię artysty oraz przypomniała jego archiwalne wypowiedzi.
rozwiń zwiń