Fatamorgany na warszawskiej Woli

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 12:54
W poniedziałkowym "Kwadransie bez muzyki" opowiemy o serii multimedialnych instalacji artystycznych o charakterze plenerowym, które będą zlokalizowane w Dzielnicy Wola Mirów w Warszawie
Zabudowa warszawskiej Woli
Zabudowa warszawskiej WoliFoto: Filip Bramorski/Flickr/CC by 2.0 (fragm.)

Inspiracją dla działań była podlegająca ciągłym przemianom Warszawa wraz z jej  mieszkańcami. Tłem i bohaterem "Fatamorgan miejskich" jest Mirów, obszar Woli, w którym "stare" spotyka się z "nowym". Miejsca przedwojennych kamienic zajmują tu nowoczesne apartamentowce i zamknięte strzeżone osiedla. Prace w ramach projektu mają zachęcać do odkrywania starego Mirowa, zanim utraci on swój wyjątkowy charakter.
Idea projektu "Fatamorgany miejskie" powstała w 2013 roku z inicjatywy młodej artystki Heleny Wawrzeniuk.

(mat. projektu "Fatamorgany miejskie")

O "Fatamorganach miejskich" w "Kwadransie bez muzyki" opowiedzą Helena Wawrzeniuk i Paulina Jędrzejewska, a także widzowie odwiedzający miejsca.

Na audycję zaprasza Paweł Siwek.

30 czerwca (poniedziałek), godz. 23.00-23.15

mc/jp

Czytaj także

Urbanistyka po warszawsku: brak planowania i roszczenia dawnych właścicieli

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 13:00
Duże kontrowersje oraz groźbę skreślenia stołecznej Starówki z listy światowego dziedzictwa UNESCO wywołał ostatnio projekt budowy biurowca na Podwalu, nieopodal kolumny Zygmunta. O problemach Warszawy z planowaniem przestrzeni dyskutowaliśmy w "Rozmowach po zmroku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Duch odrodzonego państwa zaklęty w pomnikach

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 11:15
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o wystawie "Monument. Architektura Adolfa Szyszko-Bohusza", którą od 16 czerwca można oglądać w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie.
rozwiń zwiń