Co kręcili w Karlowych Warach

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 11:59
Zakończył się 49. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach. W "Kwadransie bez muzyki" podsumujemy to jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń Europy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

A w audycji: rozmowy z Nahuelem Perezem Biscayarem (nagroda za najlepszą rolę męską), Tomaszem Wasilewskim, jurorem konkursu "East of the West"; Grzegorzem Jaroszukiem, reżyserem filmu "Kebab i horoskop", który był nominowany w konkursie East of the West; grającym w tym filmie Bartłomiejem Topą oraz z Agnieszką Grochowską, która z Lechem Wałesą i Robertem Więckiewiczem prezentowała reżyserską wersję filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

Przedstawimy również wypowiedź George'a Ovashvilli, którego film "Corn Island" zdobył Kryształowego Globa.
Na audycję zaprasza Anna Kowalów.
15 lipca (wtorek), godz. 22.45-23.00

Zobacz więcej na temat: festiwal filmowy FILM kino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Zaorski: jaja i intelekt są potrzebne, ale najważniejsze jest serce

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 08:50
- Ta książka uświadomiła mi, że na zawód reżysera byłem skazany - mówił Janusz Zaorski, który w Dwójce wspominał swoją filmową drogę opisaną w wydanej niedawno książce "Jaja, serce, łeb".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klątwa Maklakiewicza ciąży nad polskim kinem?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 15:00
"Ja w ogóle nie lubię chodzić do kina, a szczególnie nie chodzę na filmy polskie. Nudzi mnie to po prostu. (...) Siedzę, patrzę, i aż chce mi się wyjść z kina. I wychodzę" – czy te słynne słowa inżyniera Mamonia, którego w "Rejsie" kreował Zdzisław Maklakiewicz, to wciąż aktualna diagnoza polskiej sztuki filmowej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlon Brando - aktor, który nie chciał być amantem

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 16:20
- Ta chorobliwa otyłość, to niedbanie o fizyczność. Wszystkie największe splendory były przed nim, a on na to machnął ręką - zwracał uwagę krytyk Jacek Szczerba, który wraz z aktorem Krzysztofem Majchrzakiem rozmawiał o fenomenie Marlona Brando.
rozwiń zwiń