REKLAMA

Medal Goethego dla Krystyny Meissner

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 08:59
Laureatka nagrody - przyznawanej przez Instytut Goethego za wieloletnie zasługi w poszukiwaniu sposobów międzynarodowej wymiany i współpracy w obrębie kultury - będzie gościem audycji "Wybieram Dwójkę".
Medal Goethego. W tym roku prestiżową nagrodę otrzymała Krystyna Meissner
Medal Goethego. W tym roku prestiżową nagrodę otrzymała Krystyna MeissnerFoto: Detlef Gräfingholt, Das Bundesarchiv, lic. (wikipedia)

Medal Goethego to jedno z najbardziej prestiżowych odznaczeń dla ludzi światowego teatru i opery. Wręczenie nastąpi podczas ceremonii, która odbędzie się w Weimarze 28 sierpnia, kiedy to przypada rocznica urodzin patrona nagrody. Oprócz Krystyny Meissner laureatami wyróżnienia w tym roku zostali: niedawno zmarły belgijski dyrektor operowy Gerard Mortier i słynny amerykański reżyser Robert Wilson.

W audycji "Wybieram Dwójkę" porozmawiamy także o nowej wystawie w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej - "After the Crisis", a także zapowiemy środowy koncert na Festiwalu "Chopin i jego Europa" (solowy recital Xaviera de Maistre). Zaprasza Adam Suprynowicz.

27 sierpnia (środa), godz. 16.00-18.00

mm/jp

Czytaj także

Ludwik Sempoliński – wielki artysta małych scen

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 05:40
Był niezmordowany. Kiedy jego uczniowie padali ze zmęczenia podczas ćwiczeń, on nadal pokazywał im kolejne kroki. Pasję tę było widać również podczas jego niezapomnianych występów na scenach teatralnych i kabaretowych. Urodził się w Warszawie 18 sierpnia 1899 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Louis de Funes - duchowy brat Kaczora Donalda

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 17:09
- De Funes z najwyższym napięciem oglądał disneyowskie kreskówki o Kaczorze Donaldzie, który jest cholerykiem i zachowuje się nadzwyczaj gwałtownie. Gdybyśmy zestawili jakiś film komika, z najlepszego okresu jego twórczości, z tą bajką, bylibyśmy bardzo zaskoczeni - opowiada w radiowej Jedynce Andrzej Kołodyński, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń