X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Baczyński dla oka

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 20:00
Mało znanym faktem jest, że ten wybitny poeta posiadał niezwykły talent plastyczny i przed wojną chciał zdawać do Akademii Sztuk Pięknych, jednak wojna pokrzyżowała te plany.
Krzysztof Kamil Baczyński
Krzysztof Kamil BaczyńskiFoto: PAP-reprodukcja

W tym roku minęła 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. To także 70. rocznica śmierci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Poeta już w czasie okupacji ręcznie ilustrował swoje tomiki, które dedykował żonie. Spod jego ręki wychodziły nie tylko rysunki czy exlibrisy, ale także piękne, niemal baśniowe akwarelki, np. z motywami zwierzęcymi. O pracach Baczyńskiego opowiedzą: znawca twórczości pisarza Wiesław Budzyński oraz Anna Romaniuk, kierownik działu rękopisów Biblioteki Narodowej.

Na "Kwadrans bez muzyki" zaprasza Dawid Dziedziczak.

21 października (środa), godz. 15.00-15.15

mm/jp

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Kamil Baczyński SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Śmierć na polu walki była dla nich szczęściem"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 13:50
- To święte miejsce polskiej poezji. Wyjątkowy przykład jedności słowa i czynu - mówi o poetach pokolenia Kolumbów Dariusz Gawin, wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Ale czy życie i twórczość Baczyńskiego albo Gajcego mogą być inspirujące dla współczesnych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kamil Baczyński - poeta, który zamienił pióro na karabin

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 06:05
- Krzysztof Kamil Baczyński nie uważał poezji za swoje powołanie. Jego wielkim pragnieniem było zostać żołnierzem - wspominał Bogdan Deczkowski, powstańczy dowódca poety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieciństwo, koszmar i mit. Warszawa Baczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 10:00
– Czyn powstańczy w poezji Krzysztofa Baczyńskiego jest nie tylko spełnieniem historycznie doraźnej zemsty, lecz jawi się jako wyrok odwiecznego losu Warszawy i całej Polski – mówił w Dwójce poeta i krytyk literacki Piotr Matywiecki.
rozwiń zwiń