Czy teatr w Polsce wpływa na ośrodki opinii?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 20:30
O tym porozmawiamy w kolejnej audycji Macieja Nowaka z cyklu "250 lat teatru publicznego w Polsce".
Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie
Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie Foto: wikipedia cc/Marcin Białek

W audycji zastanowimy się, czy może istnieć nowoczesne europejskie państwo bez publicznego teatru. Czy polski teatr jest swego rodzaju "sejmem", na którym zderzają się różne społeczne poglądy? Jak postrzegane jest uczestniczenie w życiu teatralnym?

O tym w najbliższym odcinku audycji Macieja Nowaka pt. "250 lat teatru publicznego w Polsce", której gościem będzie prof. Dariusz Kosiński z Katedry Performatyki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, badacz historii i teorii sztuki aktorskiej XIX wieku oraz twórczości Jerzego Grotowskiego.

24 października (piątek), godz. 15.00-15.30

bch/jp

Zobacz więcej na temat: Maciej Nowak POLSKA TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatr publiczny w odwrocie?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 23:00
Kolejnym gościem audycji krytyka teatralnego Macieja Nowaka będzie pisarka teatralna, eseistka, myślicielka i reżyserka Małgorzata Dziewulska, autorka głośnej swego czasu książki "Teatr zdradzonego przymierza" wydanej w 1985 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamy kryzys wiary w teatr. Czas na rewolucję?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 15:30
W 1985 roku pisarka teatralna, eseistka, myślicielka i reżyserka Małgorzata Dziewulska wydała głośną książkę "Teatr zdradzonego przymierza". - Dziś to przymierze może być skrajne różnie rozumiane przez ludzi związanych z teatrem polskim - mówiła autorka. - Niemniej jednak jest hasłem nośnym, choć trudnym do zdefiniowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konrad Swinarski – podróże z Szekspirem i z Mickiewiczem

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 12:20
– Przedstawienia Swinarskiego były niesłychanie nowoczesne i awangardowe, a jednocześnie oparte na najgłębszej analizie tekstu – mówił w Dwójce prof. Józef Opalski z krakowskiej PWST, współorganizator konferencji naukowej "Odpowiedź Swinarskiemu".
rozwiń zwiń