Nieproszeni kanibale. Lankosz reżyseruje w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 13:20
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy na temat debiutu teatralnego Borysa Lankosza, który przygotowuje w Teatrze Polonia "Kolację kanibali" autorstwa Vahégo Katchy.
Twórca filmu Rewers Borys Lankosz będzie reżyserować sztukę francuskiego dramaturga ormiańskiego pochodzenia Vahgo Katchy
Twórca filmu "Rewers" Borys Lankosz będzie reżyserować sztukę francuskiego dramaturga ormiańskiego pochodzenia Vahégo KatchyFoto: PAP/Leszek Szymański

Borys Lankosz - reżyser (dotychczas wyłącznie filmowy) - będzie naszym gościem po 8.35.

Po 7.35 zapowiemy natomiast rozpoczynający się w sobotę 56. Międzynarodowy Festiwal Jazz Jamboree 2014.

Poza tym w "Poranku Dwójki": serwisy informacyjne IAR, "Słowo na dzień”, "Archiwalnia”, przegląd prasy, wiadomości kulturalne oraz "Piosenka z rekomendacją" od Lory Szafran. W naszym konkursie "Płyta tygodnia" do wygrania album, na którym Martha Argerich i Daniel Barenboim w duecie grają utwory Mozarta, Schuberta i Strawińskiego. Nowe wydawnictwo firmy Deutsche Gramophone to zapis koncertu z Filharmonii Berlińskiej z kwietnia tego roku.

Prowadzenie: Piotr Kędziorek
Goście: Borys Lankosz (reżyser filmowy i teatralny)
Tytuł audycji: "Poranek Dwójki"

Data emisji: 5.11.2014
Godzina emisji:
6.00

mc/jp

Zobacz więcej na temat: Borys Lankosz TEATR

Czytaj także

Zimny drań i mizogin. Więckiewicz w dreszczowcu Lankosza

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 11:00
Robert Więckiewicz, ulubiony aktor Zygmunta Miłoszewskiego, zagra główną rolę w ekranizacji powieści tego pisarza "Ziarno prawdy". – Choć nie jest tak przystojny jak prokurator Szacki, jestem pewien, że jako ten bohater będzie zjawiskowy – mówił w Dwójce autor książki.
rozwiń zwiń