Marian Opania wyśpiewuje swój jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 17:46
Znakomity aktor opowie o muzycznym spektaklu "Cohen-Nohavica" powstałym z okazji pewnej szczególnej rocznicy.
Premiera spektaklu Cohen-Nohavica odbędzie się 28 listopada w Teatrze Buffo w Warszawie. Marian Opania przyznaje, że z przygotowaniem spektaklu z piosenkami Nohavicy nosił się przez siedem lat
Premiera spektaklu "Cohen-Nohavica" odbędzie się 28 listopada w Teatrze Buffo w Warszawie. Marian Opania przyznaje, że z przygotowaniem spektaklu z piosenkami Nohavicy nosił się przez siedem latFoto: Andrzej Rybczyński/mat. promocyjne Teatru Buffo

Na spektakl złożą się utwory śpiewających poetów: Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy. Sztuką tą uczczony będzie jubileusz debiutu teatralnego Mariana Opani – w lipcu tego roku minęło 50 lat od chwili, gdy aktor po raz pierwszy stanął na deskach teatru.  
Spotkanie z Marianem Opanią o godz. 8.35, natomiast po 7.35 – relacja z wręczenia Wrocławskiej Nagrody Muzycznej i Wrocławskiej Nagrody Teatralnej.
Poza tym w programie: serwisy informacyjne, wiadomości kulturalne, "Archiwalnia", przegląd prasy, "Słowo na dzień", "Piosenka z rekomendacją" (wybór Olgi Tokarczuk). Nie zapomnimy też o "Płycie tygodnia" - chiński pianista Lang Lang gra koncerty i sonaty Wolfganga Amadeusza Mozarta. Towarzyszy orkiestra Wiener Philharmoniker pod dyrekcją Nikolausa Harnoncourta.
Na "Poranek Dwójki" zapraszamy we wtorek (25.11) w godz. 6.00-9.00. Program poprowadzi Tomasz Obertyn.

jp/mc

Czytaj także

Marian Opania: jestem zwykłym, szarym człowieczkiem

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 13:00
- Nie lubię publicznego żywotu, unikam festiwali i rautów, jestem nawet troszkę odsunięty od środowiska - mówił w Dwójce wybitny aktor.
rozwiń zwiń