Człowiek, który dał muzykę Davidowi Lynchowi

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 17:00
W niedzielnej audycji "Muzyka w kadrze" porozmawiamy o współpracy artystycznej słynnego reżysera z kompozytorem Angelo Badalamentim.
David Lynch współpracował z Angelo Badalamentim nie tylko jako reżyser, lecz także jako muzyk
David Lynch współpracował z Angelo Badalamentim nie tylko jako reżyser, lecz także jako muzyk Foto: Sam Howzit/flickr/cc

Powiemy o początkach współdziałania przy filmie "Blue Velvet" oraz późniejszych produkcjach, w których muzyka tego kompozytora stała się częścią znaku rozpoznawczego filmów Lyncha. Wspomnimy również o muzycznych zainteresowaniach samego reżysera oraz nietypowych rolach aktorskich Badalamentiego.

***

Na audycję "Muzyka w kadrze" - w niedzielę (19.04) w godz. 13.00-14.00 - zapraszają Grzegorz Dąbrowski i Mariusz Gradowski.

mc/bch

Zobacz więcej na temat: David Lynch FILM kino MUZYKA

Czytaj także

John Williams i XIX-wieczne "Gwiezdne wojny"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 15:00
John Williams, twórca ścieżki dźwiękowej do takich obrazów jak "Gwiezdne wojny" czy "Indiana Jones", zmienił historię muzyki filmowej, sprawiając, że Hollywood na nowo zakochało się w muzyce klasycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka filmowa z wodą w tle

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 14:00
W lany poniedziałek redaktorzy "Muzyki w kadrze" urządzili sobie pojedynek na utwory inspirowane tematem wody. Który z nich wyszedł z tego starcia bardziej mokry?
rozwiń zwiń