X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kapela Maliszów

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 15:28
Jedno z największych odkryć polskiej sceny muzycznej ostatnich lat - Kapela Maliszów - wystąpi 11 lipca o godz. 20.00 na Scenie Plac Wolnica.
Audio
  • 36. Euroradio Folk Festival: Kapela Maliszów - utwór 1. (Dwójka)
  • 36. Euroradio Folk Festival: Kapela Maliszów - utwór 2. (Dwójka)
Kapela Maliszów - wielkie odkrycie ostatnich lat
Kapela Maliszów - wielkie odkrycie ostatnich latFoto: mat. promocyjne

Rodzinna kapela, która zachwyca wszystkich słuchaczy o otwartych głowach i sercach.

Kapela pochodzi z Męciny Małej w Beskidzie Niskim. Założona została przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci. Zespół inspiruje się tradycyjną muzyką swojego regionu: tańcami i przyśpiewkami z okolic powiatu gorlickiego. Kapela Maliszów gra tradycyjnie - czyli na skrzypcach, basach i bębnie – w sposób archaiczny, ale z pewną dozą wolności, radości i improwizacji. Nie jest to szkolne odtwarzanie starych melodii.

Odnosili sukcesy w konkursie Stara Tradycja, na Festiwalu Śpiewaków i Kapel Ludowych w Kazimierzu, na Nowej Tradycji, Mikołajkach Folkowych, Festiwalu Folkloru Górali Polskich. Wiosną tego roku w studiach nagraniowych Polskiego Radia zrealizowali szesnaście utworów, których wydanie – na płycie zatytułowanej "Mazurki niepojęte" - zaplanowano na czerwiec. Nagrania te w pełni ukazują bogactwo i oryginalność propozycji kapeli. Organiczną, porywającą i nierozerwalną całość tworzą tu z jednej strony tradycyjne tematy, a z drugiej – autorskie kompozycje.

Warto wspomnieć, że skrzypce oraz baraban, na których grają muzycy kapeli, to instrumenty rodzinne, które zespół odziedziczył po ojcu Jana Malisza, Józefie. Przekazał on również synowi podstawy gry na wielu instrumentach, jakie otaczały go w domu rodzinnym. Kapela zajmuje się również budową instrumentów. W pracowni Jana powstają takie instrumenty jak skrzypce, basy, lira korbowa, nyckelharpa, fujarki i wiele innych.

Podczas festiwalu Jan Malisz i jego dzieci poprowadzą także warsztaty (8.07., o godz. 15 w Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie).

Skład zespołu:

Jan Malisz – skrzypce, basy, lira korbowa, akordeon, śpiew
Kacper Malisz – pierwsze skrzypce, basy, nyckelharpa
Zuzanna Malisz – śpiew, basy, bęben

Na 36. Euroradio Folk Festival Kapela Maliszów reprezentuje Polskie Radio.

Zobacz więcej na temat: Dwójka MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak