X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pamięć o Katyniu w warszawskiej Cytadeli

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 13:19
W dniu uroczystego otwarcia nowej siedziby Muzeum Katyńskiego w Warszawie poświęcimy mu audycję "O wszystkim z kulturą".
Brama Straceń w warszawskiej Cytadeli, w której budynkach mieści się nowa siedziba Muzeum Katyńskiego
Brama Straceń w warszawskiej Cytadeli, w której budynkach mieści się nowa siedziba Muzeum KatyńskiegoFoto: Ziqzaq kreacje/wikimedia/cc

To pierwsza na świecie placówka martyrologiczno-muzealno-badawcza dokumentująca zbrodnię katyńską. O misji tego miejsca, zgromadzonych tam dokumentach, eksponatach, udostępnieniu ich do celów naukowych, dydaktycznych i wychowawczych, ale także poznawczych, porozmawiamy ze Sławomirem Frątczakiem, kierownikiem Muzeum Katyńskiego (oddziału Muzeum Wojska Polskiego), a także z Rafałem Rogulskim, dyrektorem Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w czwartek (17.09) w godzinach 18.00-18.30. Program poprowadzi Bartosz Panek.

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katyń to nie jest tylko sowieckie kłamstwo

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 10:58
- Kiedy dotarłam do tego dokumentu, myślałam, że to halucynacja - mówiła podczas specjalnej konferencji badaczka Krystyna Piórkowska, która w archiwum USA natrafiła na zeznanie amerykańskiego żołnierza potwierdzające sowiecką odpowiedzialność za zbrodnię katyńską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niech czerwonoarmiści idą spać gdzie indziej

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 18:00
– Bezrefleksyjnie mówi się: "wyzwolenie". Owszem, Armia Czerwona wyzwoliła nas od niemieckiej okupacji. Lecz było to przecież instalowanie nowego ustroju na radzieckich czołgach - mówił w Dwójce prof. Jerzy Eisler w rozmowie o warszawskim Pomniku Braterstwa Broni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fryzjer Stalina", czyli jak poderżnąć gardło potworowi

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2014 07:30
Pierwowzorem bohatera powieści Paula M. Levitta jest Karl Pauker, szef osobistej ochrony Stalina i przez jakiś czas jego fryzjer. Posłuchaj historii osobistego golibrody dyktatora (czyta Piotr Głowacki).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sowieci odpowiadają za wybuch wojny na równi z Niemcami"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 19:30
– Stalin szyderczo mówił, że niepodległe państwa między Rosją a Niemcami to przepierzenie, którego należy się pozbyć – mówił w Dwójce Piotr Szubarczyk, historyk z gdańskiego IPN, autor książki "Czerwona Apokalipsa. Agresja Związku Sowieckiego na Polskę i jej konsekwencje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stalin mordował Polaków jeszcze przed wojną

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 15:00
– W latach 1937-1938 zabito dziesięć razy więcej Polaków, niż rozstrzelano w Katyniu – mówił prof. Nikołaj Iwanow, autor książki "Zapomniane ludobójstwo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawcy i ofiary. Jak Europa pamięta II wojnę światową?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2015 15:00
Sympozjum "Pamięć Europy" co roku prowokuje dyskusję setek przedstawicieli instytucji zajmujących się historią XX w. Tym razem rozmawiano o pamięci II wojny światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mussolini jako niedoszły imperator

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 18:00
- Chciał odbudować rzymskie imperium, całe Morze Śródziemne miało do niego należeć – mówił o wizji Mussoliniego podbicia południowej Europy prof. Andrzej Paczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czterech śpiących". Od niechęci do sentymentu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 10:30
– Mówiono, że ten pomnik to hańba, ale w ankietach warszawiacy chcieli jego powrotu na miejsce – mówiła Aleksandra Jakubczak, reżyserka spektaklu "Czterech śpiących".
rozwiń zwiń