Historia słuchowiska "Po przerwie"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 16:00
W 1986 roku scenariusz Włodzimierza Boleckiego został odesłany do szuflady jako "antypaństwowy", teraz powraca na antenie Dwójki.
Historia w słuchowisku Po przerwie rozgrywa się w połowie lat osiemdziesiątych. Zwolniony z internowania bohater wyjeżdża na prowincję i tam dostrzega, jak daleko odeszli od siebie ludzie do niedawna bardzo bliscy, jak staja się sobie obcy
Historia w słuchowisku "Po przerwie" rozgrywa się w połowie lat osiemdziesiątych. Zwolniony z internowania bohater wyjeżdża na prowincję i tam dostrzega, jak daleko odeszli od siebie ludzie do niedawna bardzo bliscy, jak staja się sobie obcyFoto: Glow Images/East News

Słuchowisko wyreżyserował Janusz Zaorski. W rolach głównych występują m.in. Mariusz Bonaszewski, Dorota Landowska, Kazimierz Kaczor, Maria Mamona, Natalia Rybicka, Sławomir Pacek, Leon Charewicz, Paweł Ciołkosz, Monika Kwiatkowska.

O historii powstania suchowiska "Po przerwie" powiemy w audycji "Notatnik Dwójki" w czwartek (1.10) w godz. 13.00-13.30. Program poprowadzi Monika Pilch.

Premiera słuchowska w audycji "Wieczór ze słuchowiskiem" w sobotę (3.10) w godz. 21.30-23.00.

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co ukrywał Gustaw Herling-Grudziński?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 22:00
– O życiu pisarza wiemy niewiele, szczególnie o jego dzieciństwie i młodości. Poważnym kłopotem dla biografów jest nawet miejsce jego urodzenia – mówił w Dwójce prof. Włodzimierz Bolecki, znawca twórczości i biografii Herlinga-Grudzińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Mackiewicz: bolszewizm nie uznaje prawdy

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 12:40
- Ten pisarz już w latach 30. XX w. zrozumiał podstawowe instrumenty propagandy sowieckiej – mówił w Dwójce prof. Włodzimierz Bolecki, omawiając nowo wydane książki Mackiewicza: "Tajemnica żółtej willi" oraz "Wieszać czy nie wieszać".
rozwiń zwiń