X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kryzysowa architektura Alejandra Araveny

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 19:00
W audycji "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy o chilijskim architekcie, który proponuje nową koncepcję projektowania budynków.
Zaprojektowane przez Alejandra Aravenę osiedle domów w meksykańskim Monterrey
Zaprojektowane przez Alejandra Aravenę osiedle domów w meksykańskim MonterreyFoto: PAP/EPA/HYATT FOUNDATION

Alejandro Aravena został utytułowany tegoroczną nagrodą Pritzkera. To prestiżowe wyróżnienie otrzymał nie za monumentalne obiekty komercyjne czy wyrafinowane formy architektoniczne, ale za wizjonerskie budownictwo socjalne. "Aravena jest pionierem w dziedzinie kooperacji w projektowaniu, autorem wybitnych obiektów, które są zarazem odpowiedzią na najważniejsze wyzwania, przed jakimi stoimy w XXI wieku" - uzasadniło wybór tegorocznego laureata jury.

Czy rozwiązania Araveny da się przeszczepić na polski grunt? Na czym polega jego wybitność? I czy rzeczywiście architektura może zaradzić takim problemom jak ubóstwo, zanieczyszczenie środowiska, gęstość zaludnienia czy segregacja?

O tym mówić będą architekt i historyk sztuki Tadeusz Barucki oraz Agnieszka Skolimowska z miesięcznika "Architektura Murator".

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w środę (20.01) w godz. 18.00-18.30. Program poprowadzi Bartosz Panek.

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Knothe - architekt, który ominął ideologię

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 14:20
W wydanej w 1968 roku "Sztuce budowania" Knothe opisuje dzieje architektury. - Okres socrealizmu zajmuje tu tylko 20 stron, cała książka ma ponad 1000 - mówi historyk Andrzej Skalimowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najwięcej kościołów budowano za Jaruzelskiego"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 10:00
- W okresie PRL powstało w Polsce 3600 kościołów - mówiła Bogna Świątkowska, która w Dwójce opowiadała o projekcie "Architektura VII Dnia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto-ogród. Sto lat czekania na społeczną utopię

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 10:20
– Bardzo trudno oceniać tego rodzaju zamysły na podstawie kilkuletnich dokonań – powiedział dr Adam Czyżewski, dyrektor Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
rozwiń zwiń