Marc Chagall i malarze europejskiej awangardy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 16:42
W "Kwadransie bez muzyki" porozmawiamy o nowej wystawie w Muzeum Miejskim - Pałacu Królewskim we Wrocławiu.
Yury Pen, Portret Marca Chagalla (fragm.). Wystawa Marc Chagall i malarze europejskiej awangardy potrwa we Wrocławiu od lipca do końca sierpnia br.
Yury Pen, "Portret Marca Chagalla" (fragm.). Wystawa "Marc Chagall i malarze europejskiej awangardy" potrwa we Wrocławiu od lipca do końca sierpnia br. Foto: Wikimedia/domena publiczna

Ekspozycja prezentuje prace graficzne Chagalla, ale także Braque’a, Caldera, Giacomettiego, Legera, Massona, Mattisse’a, Miro, Picasso, Riopelle’a, Tapiesa i Ubaca. Prace te pochodzą ze zbiorów Muzeum Chagalla w białoruskim Witebsku, mieście, w którym artysta przyszedł na świat i którego wspomnienie pojawiało się w jego twórczości przez całe życie.

Po wystawie oprowadzi nas kuratorka Anna Kania-Saj. Porozmawiamy także z Ludmiłą Chmielnicką z Muzeum Chagalla w Witebsku.

***

Na "Kwadrans bez muzyki" w środę (13.07) w godz. 15.00-15.15 zaprasza Monika Zając.

jp/mc

Zobacz więcej na temat: Marc Chagall Wrocław wystawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Holenderski realista popisuje się sukniami

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2015 10:00
Gerard ter Borch – ceniony XVII-wieczny malarz, mistrz scen rodzajowych - miał wg niektórych komentatorów jedną słabość: suknie atłasowe, koniecznie pełne światła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vermeer. Geniusz, który utonął w długach...

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 12:00
Nie zachowały się prawie żadne dokumenty dotyczące życia XVII-wiecznego holenderskiego mistrza poza... licznymi kwitami pożyczkowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francisco Goya - ostatni akt dramatu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 13:02
Zapraszamy do wysłuchania czwartej gawędy dr Bożeny Fabiani o Franciscu Goi, legendarnym hiszpańskim artyście doby romantyzmu.
rozwiń zwiń