Spór o filmowy obraz Tomka Beksińskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 13:27
Naszymi gośćmi będą Tomasz Szachowski i Wiesław Weiss, dziennikarz, którego wzburzył film "Ostatnia rodzina".
Dawid Ogrodnik jako Tomek Beksiński  w filmie Ostatnia rodzina
Dawid Ogrodnik jako Tomek Beksiński w filmie "Ostatnia rodzina"Foto: materiały prasowe/fot. Hubert Komerski

zobacz więcej
Beksinscy1200.jpg
"Ostatnia rodzina". Film ambitny i przystępny

Wraz z wejściem do kin filmu "Ostatnia rodzina" znów zrobiło się głośno o Beksińskich. Najwięcej kontrowersji wzbudza postać Tomasza Beksińskiego - krytyka muzycznego, radiowca, tłumacza, znawcy muzyki.

"Powiem tak: znałem Tomka dwadzieścia lat, ale nigdy nie widziałem takiego Tomka, jakiego pokazali scenarzysta Robert Bolesto, reżyser Jan P. Matuszyński i aktor Dawid Ogrodnik. NIGDY!" To słowa Wiesława Weissa – autora nowej książki "Tomek Beksiński. Portret prawdziwy." I niech to będzie punktem wyjścia do naszej rozmowy w audycji, której gośćmi będą Tomasz Szachowski i Wiesław Weiss.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w poniedziałek (3.10) w godz. 18.00-18.30. Program poprowadzi Przemysław Psikuta.

bch/mc

Czytaj także

Głosy umarłych w domu Beksińskich

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 12:00
– Miałam niezwykły wgląd we wnętrze ich domu. Zdzisław Beksiński stawiał bowiem mikrofon i nagrywał domowe życie. Słyszałam pracującą pralkę, to, co mówił Tomasz lub jego matka – opowiadała w Dwójce Magdalena Grzebałkowska, autorka książki "Beksińscy. Portret podwójny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film o Beksińskich. "To nie będzie hagiografia"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 10:30
- Postać Zdzisława Beksińskiego chodziła za mną przez kilka lat. Dopiero scenariusz Roberta Bolesty, który ma formę sagi, sprawił, że postanowiłem zrobić ten film - mówił reżyser Jan P. Matuszyński.
rozwiń zwiń