X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Opera o Polsce" na Sacrum Profanum

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 13:30
W audycji porozmawiamy o krakowskim festiwalu i wystawianej w jego ramach opery skomponowanej przez Artura Zagajewskiego.
Artur Zagajewski znany jest z utworów, w których możemy znaleźć performanse, balet i operę miejską
Artur Zagajewski znany jest z utworów, w których możemy znaleźć performanse, balet i operę miejską Foto: Materiały prasowe Sacrum Profanum 2016

Zaplanowana na sobotę 8 października opera opisywana jest jako "multimedialne przedsięwzięcie stawiające znak równości między różnymi dyscyplinami sztuki". To nietypowy spektakl, gdzie szereg dźwiękowych impresji oraz filmowych fragmentów pływa w mrocznej, drapieżnej muzyce. Fragmenty audycji radiowych i recytowane teksty dopełniają dźwięki Artura Zagajewskiego i miksowane na żywo projekcje fragmentów filmów dokumentalnych Piotra Stasika, który wspólnie z Piotrem Gruszczyńskim jest autorem libretta do spektaklu. Naszym gościem po 8.10 (ze studia w Krakowie) będzie Piotr Stasik.

Ponadto w audycji zapowiemy Międzynarodową Konferencję na Zamku Królewskim w Warszawie oraz opowiemy o Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Będzie też relacja z gali wręczenia Dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rozmowa z Erlendsem Calabuigiem , który weźmie udział w Europejskim Forum Radiowym.

Tuż przed 9.00 swoimi propozycjami kulturalnymi podzieli się Adam Strug. 

Będzie też "Słowo na dzień", "Melodie z górnej półki", "Wiadomości kulturalne", "Archiwalnia", przegląd prasy, a także "Płyta tygodnia". To "It' s hard", nowy album amerykańskiego tria The Bad Plus, które w piątek 30 września wystąpiło w Studiu im. Lutosławskiego w ramach cyklu "Światowa Scena Jazzu".

***

Na "Poranek Dwójki" w czwartek (6.10) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Piotr Kędziorek. 

mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmierzch "dyktatorów gustu”? Zmiany na Sacrum Profanum

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 19:00
Jeden z najciekawszych festiwali muzycznych Europy znalazł się na zakręcie: Kraków zakończył współpracę z Filipem Berkowiczem, od lat odpowiedzialnym za program i profil tej oryginalnej imprezy.
rozwiń zwiń