X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krenz, Penderecki i Konieczny na Kwartesencji

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 14:35
W "Poranku Dwójki" odwiedzą nas wiolonczelista Michał Pepol z Royal String Quartet oraz akordeonista Maciej Frąckiewicz.
Royal String Quartet to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich kwartetów smyczkowych
Royal String Quartet to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich kwartetów smyczkowychFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Muzycy opowiedzą o zbliżającej się 12. Kwartesencji, podczas której w najbliższą sobotę i niedzielę w studiu im. W. Lutosławskiego zabrzmią m. in. utwory Jana Krenza, Krzysztofa Pendereckiego i Zygmunta Koniecznego. Rozmowa na ten temat po godz. 8.10 (transmisja wideo).

Ponadto po 7.35 zaprosimy na wystawę "Eksperyment Łysogórski. 50 lat później". Ekspozycja planowana jest jako głos w dyskusji na temat losów i spuścizny artystycznej PRL-owskich zakładów produkcyjnych i manufaktur. Dzięki monumentalnym barwnym dekoracjom, stosowanym zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, zmieniło się oblicze polskich miast lat 60. XX wieku.

Po 7.10 natomiast przybliżymy kolejne publikacje nominowane do nagrody Książka Historyczna Roku.

Poza tym w programie: "Wiadomości kulturalne", "Słowo na dzień", "Melodie z górnej półki", "Archiwalnia", a o 7.05 do zdobycia "Płyta tygodnia" - to "Day Breaks", wydany przez Blue Note nowy album amerykańskiej wokalistki Nory Jones.

Codziennie tuż przed 9.00 rekomendacje kulturalne przedstawia skrzypek Jakub Jakowicz.

***

Na "Poranek Dwójki" w czwartek (20.10) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Paweł Siwek.

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwartesencja. Mistyka muzyki od Bacha do Pärta

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 10:40
– Będziemy kontemplować piękne dźwięki i współbrzmienia kwartetu w zupełnie nietypowej odsłonie – mówiła Elwira Przybyłowska z Royal String Quartet.
rozwiń zwiń