X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

12 dni nadziei. Bunt Węgrów w 1956r.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 17:02
Zapraszamy na audycję dokumentalną poświęcona węgierskiemu powstaniu, które wybuchło 23 października 1956 roku.
Jedno z malowideł na tzw. Wstędze Wolności, jaką zawieszono między Mostem Elżbiety a Mostem Małgorzaty w Budapeszcie z okazji 50. rocznicy wybuch powstania na Węgrzech
Jedno z malowideł na tzw. Wstędze Wolności, jaką zawieszono między Mostem Elżbiety a Mostem Małgorzaty w Budapeszcie z okazji 50. rocznicy wybuch powstania na WęgrzechFoto: PAP/BARNABAS HONECZY

4 listopada na Węgry wkroczyły wojska radzieckie krwawo tłumiąc protest narodu węgierskiego. Jak napisał Janos Tischler, historyk, dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultur: "W węgierskiej historii jest niewiele tak wyróżniajacych się, a jednocześnie mających wpływ na światowe dzieje wydarzeń jak rewolucja 1956r. Sześćdziesiąt lat temu obywatele całego świata podziwiali bohaterską walkę narodu węgierskiego i żywo protestowali przeciw krwawemu tłumieniu rewolucji przez Związek Radziecki".

W audycji o wydarzeniach sprzed 60 lat opowiedzą: Janos Tischler, Akos Engelmayer - dziennikarz, historyk, dyplomata oraz Istvan Kovacs - poeta, tłumacz, historyk, dyplomata. Przedstawimy także fragmenty dziennika, który podczas tych wydarzeń prowadził dwunastoletni chłopiec Gyula Csics.

***

Na audycję "Opowieści po zmroku" zapraszamy w poniedziałek (24.10) w godz. 21.15-22.00. Program przygotowała Dorota Gacek.

bch

Zobacz więcej na temat: powstanie węgierskie Węgry
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Węgrzy chodźcie z nami, pójdziemy za Polakami”

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 11:00
Węgrzy przystąpili do krwawego powstania, pod hasłem walki o wolność za przykładem Polaków. A Polacy w 1956 roku pomogli im tak, jak nikt inny na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry 1956. Inspiracją był Poznański Czerwiec

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 12:05
- Żądaliśmy wolności, demokratyzacji życia, przywrócenia godła narodowego i pociągnięcia do odpowiedzialności winnych okrucieństw z poprzednich lat - mówił w Jedynce historyk dr Janusz Tiszler w 57. rocznicę powstania węgierskiego.
rozwiń zwiń