X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy w 1939 pakt Polska - Niemcy był możliwy?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 15:12
Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Gursztynem, autorem książki "Ribbentrop - Beck. Czy pakt Polska - Niemcy był możliwy?".
Okładka książki Piotra Gursztyna Ribbentrop - Beck. Czy pakt Polska - Niemcy był możliwy?
Okładka książki Piotra Gursztyna "Ribbentrop - Beck. Czy pakt Polska - Niemcy był możliwy?"Foto: mat. prom./Wyd. Dolnośląskie

II wojna światowa 120.jpg
Wrzesień 1939. "To była nie tylko niemiecka okupacja"

W audycji porozmawiamy o tym, czy polska polityka w roku 1939 mogła być inna, czy ustępstwa, a może sojusz z Hitlerem dawały Polakom szansę na korzystniejsze warunki przetrwania wojny, na ratowanie życia (także milionom obywateli polskich pochodzenia żydowskiego).

Dyskusja na ten temat zatoczyła dziwne koło – w PRL-u potępiano politykę Becka jako antysowiecką, dziś prawicowi publicyści potępiają ją, doszukując się zdrady aliantów zachodnich. Główna linia podziału między Gursztynem a rewizjonistami-realistami rozciąga się pomiędzy "trzeba było iść na ustępstwa wobec Hitlera" a "w ówczesnej sytuacji nie mieliśmy żadnych innych możliwości poza bić się, nawet bez szansy na zwycięstwo".

***

Na "O wszystkim z kulturą" w środę (6.06) w godz. 18.00-18.30 zaprasza Wacław Holewiński.

jp

Zobacz więcej na temat: II wojna światowa 1939
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seweryna Szmaglewska. Piętno obozu śmierci

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 14:00
W "Literackich portretach" Wacław Holewiński opowiadał o pisarce, na której twórczości zaważył koszmar lat spędzonych w niemieckim obozie koncentracyjnym KL Auschwitz-Birkenau.
rozwiń zwiń