Dwójka w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 14:31
W sobotę zapraszamy na pierwszą audycję z cyklu "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej".

lato_muzyka_1200.jpg
Lato na antenie Dwójki. Rusza nowa ramówka

Od 23 czerwca w każdą sobotę transmitować będziemy dwugodzinną audycję z różnych miast Polski, a poprzedzą ją każdorazowo aktywne działania plenerowe skierowane do lokalnych społeczności.

W najbliższą sobotę jesteśmy w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Opowiemy o niezwykłych miejscach - Podchorążówce, Pałacu na wyspie, Amfiteatrze, Teatrze Stanisławowskim i samych ogrodach. Adrian Sobieszczański opowie o Piłsudskim i obecności Marszałka w Łazienkach, przybliżymy historię najstarszego orderu wojennego na świecie - Virtuti Militari, odwiedzimy wystawę "Onna", o której opowie jej kuratorka – Beata Romanowicz, przedstawimy działającą od kilku miesięcy w Teatrze Stanisławowskim Polską Operę Królewską, jej muzycy uświetnią nasz pobyt w Łazienkach, wreszcie zaprosimy Państwa na koncerty Chopinowskie przed Pomnikiem Chopina – tu przewodnikiem będzie znakomity pianista Karol Radziwonowicz, który w niedzielę zagra recital w Łazienkach.

A zaczynamy już o 12.00 otwarciem Wymienialni. Na miejscu będą książki, które będzie można wymienić na inne, przyniesione z domu. W ten sposób ulubione, przeczytane już lektury wymienimy na tytuły jeszcze nam nieznane. Zachęcamy do udziału w akcji, która będzie trwała od 12.00 do 15.00.

W programie także: mini koncert muzyków Polskiej Opery Królewskiej, spacer "Tajemnice Łazienek" oraz, o 14.00, pokaz sztuki walki karate w stylu tradycyjnym - w związku z wystawą "Onna".

***

Na audycję "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej" w sobotę (23.06) w godz. 15.00-17.00 zapraszają Beata Kwiatkowska i Paweł Siwek.

pg/bch

Zobacz więcej na temat: Łazienki Królewskie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Bogumił Plersch. Malarz Łazienek Królewskich

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 13:00
- Jego prac nie da się zgromadzić w jednym miejscu, gdyż są to głównie dekoracje w architekturze, plafony, malowidła naścienne - na wystawę "W żywiole sztuki. Jan Bogumił Plersch - nadworny malarz króla Stanisława Augusta" zapraszała w Dwójce Izabela Zychowicz.
rozwiń zwiń