X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Żyj tak, żeby pytali". Spotkanie z o. Michałem Zioło

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 18:48
Jedyny polski trapista opowie w audycji między innymi o swoich fascynacjach literackich i życiu w klasztorze w Aiguebelle.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mariusz Jaszczyszyn/Shutterstock

"Nasza zasada jest taka: nie mów, jeśli nie pytają, ale żyj tak, żeby pytali" - tak o życiu mnichów mówi ojciec Michał Zioło. O historii zakonu cystersów, swoim powołaniu, fascynacjach i wyborach, także życiu religijnym we współczesnej Francji opowiedział w książce "Po co światu mnich?" - tomie rozmów, które przeprowadzili z nim Katarzyna Kolska i ojciec Roman Bielecki. Właśnie na promocję tej książki pod koniec listopada o. Zioło przyjechał do Polski z opactwa Notre-Dame d'Aiguebelle we Francji.

Nasz gość drogę zakonną rozpoczynał jako dominikanin. W 1995 przeszedł do zakonu trapistów. Był duszpasterzem akademickim, założył fundację "Dom na skraju" działającą na rzecz dzieci z rozbitych rodzin, prowadził audycje radiowe. Jest autorem kilku książek, m.in. "Bobry Pana Boga", "Liście, listy, listki", "Jedyne znane zdjęcie Boga", "Dziennik Galfryda", "Modlitwy wiecznego poniedziałku", "Piosenka humbaka".   

Fragmenty książek o. Michała Zioło przeczyta w audycji Łukasz Lewandowski.

***

Na "Dwukropek" w piątek (21.12) w godz. 21.30-22.30 zaprasza Dorota Gacek.

pg/mko

Zobacz więcej na temat: duchowieństwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewagriusz z Pontu. Mnich-psycholog kontra upały

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 14:00
Ten chrześcijański asceta, jeden z tzw. ojców pustyni, już w IV w. zauważył związek między żarem południowych godzin a grzechem ludzkiej melancholii i rozpaczy.
rozwiń zwiń