23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 14:03
W Programie 2 Polskiego Radia usłyszeliśmy transmisje koncertów z 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Beethoven i pieśń romantyczna" (7-19 kwietnia).
23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena (plakat)
23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena (plakat)Foto: mat. prom.

7 kwietnia, niedziela – transmisja koncertu inauguracyjnego

Program:
Ludwig van Beethoven Uwertura "Coriolan" op. 62, Koncert potrójny C-dur op. 56

Hector Berlioz Uwertura Benvenuto Cellinii op. 23, Les nuits d’été op. 7

Wyk. Yu-Chien Tseng – skrzypce, Pablo Ferrández – wiolonczela, Szymon Nehring – fortepian, Stéphanie d’Oustrac – mezzosopran, Sinfonia Varsovia, Lothar Zagrosek – dyrygent


***

8 kwietnia, poniedziałek, godz. 19.30

transmisja z Filharmonii Narodowej

Program:
Ludwig van Beethoven III Koncert fortepianowy c-moll op. 37

Modest Musorgski (instr. Dymitr Szostakowicz) Pieśni i tańce śmierci

Dymitr Szostakowicz I Symfonia f-moll op. 10

Wyk. Nikolay Didenko – bas, Yutong Sun – fortepian, Santander Orchestra, Maciej Tworek – dyrygent


***

9 kwietnia, środa, godz. 19.30

transmisja z Filharmonii Narodowej 

Stanisław Moniuszko Uwertura do opery "Halka"

Jeajoon Ryu Koncert fortepianowy; Gustav Mahler I Symfonia

Wyk. Mackenzie Melemed – fortepian, Korean Broadcasting System Symphony Orchestra, dyr. Yoël Levi

***

10 kwietnia, środa, godz. 19.30

transmisja z Filharmonii Narodowej

Opera w wersji koncertowej: Stanisław Moniuszko Paria (w 3 aktach z prologiem, włoska wersja językowa)

Wyk. Iwona Sobotka (Neala) – sopran, Robert Jezierski (Akebar) – bas, Yuri Gorodetski (Idamor) – tenor, Szymon Komasa (Dżares)– baryton, Tomasz Warmijak (Ratef) – tenor

Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, Chór Filharmonii Narodowej, Bartosz Michałowski – przygotowanie chóru, Łukasz Borowicz – dyrygent


***

11 kwietnia, czwartek, godz. 19.30

transmisja z Filharmonii Narodowej

Program:

Alban Berg Altenberg Lieder op. 4

Gustav Mahler Lieder eines fahrenden Gesellen

Alexander Zemlinsky, Lyrische Symphonie op. 18

Wyk. Aga Mikolaj – sopran, Raymond Ayers – baryton

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Alexander Liebreich – dyrygent


***

12 kwietnia, piątek, godz. 19.30

transmisja z Filharmonii Narodowej 

Program:

Jean Sibelius En Saga op. 9

Piotr Czajkowski Koncert skrzypcowy D-dur op. 35

Ludwig van Beethoven V Symfonia c-moll op. 67

Wyk. Pekka Kuusisto – skrzypce, Helsinki Philharmonic Orchestra, Susanna Mälkki


***

13 kwietnia, sobota, godz. 19.30

transmisja z Filharmonii Narodowej

Program:

Johannes Brahms I Koncert fortepianowy d-moll op. 15

Johannes Brahms/Arnold Schönberg Kwartet fortepianowy g-moll op. 25 (wersja na orkiestrę)

Wyk. Beatrice Rana – fortepian, Dresdner Philharmonie, Michael Sanderling – dyrygent


***

14 kwietnia, niedziela, godz. 19.30 (Dzień specjalny EBU)

transmisja z Filharmonii Narodowej

Program:

Olivier Messiaen L’Ascension

Ludwig van Beethoven III Koncert fortepianowy c-moll op. 37, IV Symfonia B-dur op. 60

Wyk. Rudolf Buchbinder– fortepian, Tonhalle-Orchester Zürich, Paavo Järvi – dyrygent

Zobacz więcej na temat: Ludwig van Beethoven
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak