Czy praktyki wielkopostne mogą wpływać na ekonomię?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 20:03
W audycji dyskutować będziemy o tym, jak wielkopostne umartwianie przekłada się na życie indywidualne, ale też na gospodarkę.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/BRAIN2HANDS

Nauka wyjaśnia, dlaczego wybieramy mniejszą przyjemność od razu, niż większą w przyszłości. Przykład? Wolimy więcej wydać dziś, niż oszczędzać na wyższą emeryturę na starość. Czy praktyki takie jak wielkopostne umartwienia mają głęboki sens – zarówno dla ekonomii jak i życia indywidualnego? O tym porozmawiamy z Agnieszką Wincewicz-Price i prof. Olafem Żyliczem.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w czwartek (4.04) w godz. 17.30-18.00. Program poprowadzi Michał Szułdrzyński.

bch

Zobacz więcej na temat: ekonomia Wielki Post
Czytaj także

Wizerunek polskiego Kościoła. Jak i dlaczego się zmienia?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 18:00
- Postrzeganie Kościoła przez Polaków ulega zmianie podobnie jak postrzeganie i rozumienie świata, komunikowania się i percepcji mechanizmów społecznych. Do głosu dochodzą kolejne pokolenia, które zupełnie inaczej niż poprzednie funkcjonują w świecie czerpiącym informacje i wzorce z internetu – mówiła w Dwójce prof. Monika Przybysz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauczyciele w Polsce. Świadomi etosu, spętani przez system?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 19:00
- Nauczyciele wiedzą, że wykonują pracę, która często nie jest potrzebna. To jeden z powodów ich frustracji - mówił w Dwójce Piotr Trudnowski. - Polski nauczyciel błądzi, bo jest pozbawiony wsparcia merytorycznego - wtórował mu Piotr Jesionowski.
rozwiń zwiń