Muzyczne emanacje atrakcją lata w Małopolsce

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 13:22
W "Poranku Dwójki" zapraszać będziemy na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Emanacje, który w dniach 30 czerwca-1 września odbywać się będzie na terenie całego województwa małopolskiego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Tanongsak Sangthong

Recitale solowe, koncerty kameralne, jazzowe, symfonicznie, a nawet operowe w wykonaniu znakomitych zespołów orkiestrowych, dyrygentów, solistów i kameralistów młodego pokolenia. Tak w ogólnym opisie przedstawia się program wydarzenia.

Sercem przedsięwzięcia i centrum festiwalowym jest Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Gwiazdą uroczystej Inauguracji 7. odsłony Festiwalu EMANACJE będzie Janusz Wawrowski, który od pulpitu poprowadzi orkiestrę Warsaw String Players złożoną z najzdolniejszych studentów i absolwentów warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Koncertmistrz i założyciel orkiestry wystąpi grając na skrzypcach legendarnego lutnika, Antonio Stradivariego! W programie koncertu zabrzmią utwory Mieczysława Karłowicza, Beli Bartoka, Mieczysława Wajnberga oraz Krzysztofa Pendereckiego.

O koncercie inauguracyjnym oraz o pozostałych wydarzeniach porozmawiamy z Dyrektorem Festiwalu Adamem Balasem. Rozmowa o godz. 8.30.

Ponadto w audycji:

Zapraszamy również do udziału w naszym wakacyjnym konkursie "Pocztówka z wakacji".

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (28.06) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch/pg


Zobacz więcej na temat: małopolskie muzyka klasyczna
Czytaj także

Nie tylko Chopin i Kieślowski. Polska kultura w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 11:43
- Trzeba się wsłuchiwać w ten puls bicia serca i emocji, jakie są w Chinach. Znaleźć różnice w kulturze, jakie są między tym krajem a Polską, i starać się budować pomosty - mówił Wojciech Majewski, inicjator i dyrektor Festiwalu "Polskie Kręgi Sztuki w Chinach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Świat czyta Kochanowskiego". Krzysztof Olendzki: przekaz aktualny do dziś

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 13:10
- Problemy, o których pisał Kochanowski mimo tego, że odnoszą się do sytuacji dawnych, są jak najbardziej współczesne. Podobnie jest jeśli chodzi o odczuwanie cywilizacji europejskiej. Mamy tu do czynienia z wrażliwością republikańską, odpowiedzialnością za państwo i za siebie - mówił w Dwójce dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń